• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį atleisti septyni Lietuvos diplomatai įstatymus pažeidinėjo apie metus. taip penktadienį patvirtino užsienio reikalų ministras Antanas Valionis. Tolesnis tyrimas gali parodyti, kad Lietuvos konsuliniai darbuotojai buvo sukūrę korupcijos sistemą, leidusią jiems neteisėtai gauti atlygį už greitesnį vizų išdavimą Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Rusiją ir Baltarusiją. Pasak ministro, gavus nusiskundimų dėl neleistinos Lietuvos atstovų veiklos, Valstybės saugumo departamento (VSD) bei Užsienio reikalų ministerijos (URM) tyrimas buvo pradėtas šių metų vasario mėnesį. Aukščiausias pareigas iš nusikaltusių pareigūnų užėmė Konsulinio departamento direktorius Gediminas Šiaudvytis, taip pat atleistas ir generalinis konsulas Sankt Peterburge Gintaras Ronkaitis, vicekonsulas Darius Riliškis, konsulas Sovetske Saulius Turskis, Lietuvos ambasados Rusijoje antrasis sekretorius Semionas Dančenka, Lietuvos ambasados Baltarusijoje patarėjas Linas Demantukevičius ir antrasis sekretorius Ričardas Ramoška.

REKLAMA
REKLAMA

A. Valionis nenorėjo atskleisti su neteisėta diplomatų veikla susijusių detalių, motyvuodamos tuo, jog tai yra slapta valstybės informacija. Tačiau, pasak jo, toliau dirbti pareigūnai nebegalėjo, nes diplomatinė tarnyba buvo nebesaugi, o Lietuvos atstovai tapo pažeidžiami. Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat patikino, kad šiuose diplomatų prasižengimuose nėra jokio šnipinėjimo skandalo. Taip pat tai nėra susiję ir su naująja Kaliningrado tranzito tvarka. A. Valionis apgailestavo, kad įstatymų pažeidimai įvyko dėl pareigūnų nesąžiningumo, taip pat kontrolės stokos, mat dauguma diplomatų dirbo užsienyje. Tačiau ministras vylėsi, kad pašalinti visi nusikaltę pareigūnai.

REKLAMA

ELTA primena, jog užsienio reikalų ministras A. Valionis septynių diplomatų atsistatydinimo prašymus priėmė ketvirtadienį, susipažinęs su Valstybės saugumo departamento (VSD) teikimu panaikinti jiems leidimus dirbti su valstybės paslaptį sudarančia informacija. VSD teikimas buvo perduotas po bendro VSD ir URM tyrimo.

REKLAMA
REKLAMA

Vadovaujantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu bei kitais teisės aktais, asmenys, netekę teisės dirbti su įslaptinta informacija, negali dirbti Užsienio reikalų ministerijoje diplomatinėse pareigose.

Apie diplomatų atsistatydinimą buvo informuotas ir prezidentas Rolandas Paksas. Šalies vadovas pritarė tokiam sprendimui ir sakė, jog įstatymą pažeidę pareigūnai neturėtų toliau dirbti valstybės tarnyboje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl susikompromitavusių pareigūnų susidariusią padėtį ketvirtadienį aptarė R. Paksas, A. Valionis bei VSD direktoriaus pavaduotojas Arvydas Pocius. Vakare posėdis vyko ir Užsienio reikalų ministerijoje.

Vienas iš atsistatydinusių diplomatų, Konsulinio departamento direktorius G. Šiaudvytis, rengėsi tapti Lietuvos ambasadoriumi Turkijoje. Jo kandidatūrai jau buvo pritaręs ir Seimo Užsienio reikalų komitetas.

Aukštas pareigūnas diplomatinę tarnybą pradėjo 1991 metais. Jis dirbo Užsienio reikalų ministerijoje, Lietuvos ambasadoje Vokietijoje.

Kiti atsistatydinę konsulai dirbo Lietuvos konsulinėse tarnybose Rusijoje ir Baltarusijoje - Maskvoje, Sankt Peterburge, Kaliningrado srityje bei Minske.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų