Didelė dalis pasaulio gyventojų bijo teroristinių išpuolių ir nerimauja dėl didėjančio ekonominio nesaugumo. Visuomenės nuomonės tyrimo institutas "Gallup" 51 šalyje apklausė 43 tūkst. asmenų. Beveik pusė - 48 proc. - respondentų nurodė manantys, kad kita karta gyvens nesaugioje visuomenėje. Apklausos rezultatus Ženevoje pristatė ją užsakęs Pasaulio ekonomikos forumas (WEF).
Dauguma žmonių mano, kad jie neturi jokios įtakos ekonominiams, politiniams ar socialiniams veiksniams, kurie lemia jų kasdienį gyvenimą. Jie jaučiasi "nesaugūs, bejėgiai ir beviltiški", sakoma pranešime. Gyventojai buvo apklausti praėjusių metų lapkričio pabaigoje ir gruodį. WEF duomenimis, apklausa atspindi daugiau kaip 1,1 mlrd. žmonių nuomonę.
Labiausiai dėl kitų kartų ateities būgštauja Vakarų Europos gyventojai (64 proc.). Tuo tarpu Afganistane, Pakistane ir Indijoje pusė gyventojų spėja, kad kita karta gyvens geriau. Tačiau daugelis mano, kad ekonominė padėtis jų šalyse dabar yra blogesnė nei prieš 10 metų.
Optimizmas, anot apklausos, vyrauja Jungtinėse Valstijose. 45 proc. amerikiečių sako, kad jų ir jų šeimų ekonominė padėtis yra geresnė nei prieš dešimtmetį. 40 proc. savo nacionalinį saugumą pavadino geru, tačiau tik 24 proc. tokiu vadina tarptautinį saugumą.
dpa-ELTA