Laikraščio skaitytoja R. M. iš Raseinių rašo, jog dirba pradinių klasių mokytoja. Kadangi kasmet mažėja mokinių skaičius, mokyklos vadovai patarė kelti kvalifikaciją. Laiško autorė antri metai sėkmingai studijuoja Vytauto Didžiojo universitete. Sesijos metu jai suteikiamos nemokamos atostogos. Pasikeitus šeimyninėms aplinkybėms, laiško autorė sesijos metu panoro pasinaudoti eilinėmis atostogomis, tačiau mokyklos vadovai to padaryti nesutinka. Laiško autorė klausia, ar jie elgiasi teisingai. Beje, mokytoja yra girdėjusi, jog kol nėra išnaudotos eilinės atostogos, nemokamų atostogų negalima suteikti. Beje, laiško autorė išsituokusi su vyru, viena augina du mažamečius vaikus.
Advokatas Aidas Venckus į šį klausimą pateikė tokį atsakymą: "Kasmetinės atostogos - tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį. Kasmetinės atostogos yra minimaliosios, pailgintos ir papildomos. Kasmetinių minimaliųjų atostogų trukmė - 28 kalendorinės dienos. Kasmetinės 35 kalendorinių dienų atostogos suteikiamos: darbuotojams iki 18 metų, darbuotojams, vieniems auginantiems vaiką iki 14 metų arba vaiką invalidą iki 16 metų, invalidams ir kitiems įstatymų nustatytiems asmenims. Pailgintos iki 58 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos suteikiamos kai kurių kategorijų darbuotojams, kurių darbas susijęs su didesne nervine, emocine, protine įtampa bei profesine rizika, taip pat kurių darbo sąlygos yra specifinės. Vyriausybė tvirtina darbuotojų, turinčių teisę į šias atostogas, kategorijų sąrašą ir nustato jame konkrečių pailgintų atostogų trukmę kiekvienai darbuotojų kategorijai (į šį sąrašą įeina ir pedagogai).
Mokymo įstaigų pedagogams pirmaisiais darbo metais kasmetinės atostogos suteikiamos moksleivių ir studentų vasaros atostogų metu, nepaisant to, kada šie pedagogai pradėjo dirbti toje mokymo įstaigoje. Asmenims, kurie mokosi nenutraukdami darbo, kasmetinės atostogos jų pageidavimu derinamos prie egzaminų, įskaitų laikymo, diplominio darbo rengimo, laboratorinių darbų ir konsultacijų laiko. Įstatymas numato ir tikslines atostogas. Viena iš tikslinių atostogų rūšių - mokymosi atostogos. Darbuotojams suteikiamos mokymosi atostogos stojamiesiems egzaminams į aukštesniąsias ir aukštąsias mokyklas pasirengti ir laikyti - po 3 dienas kiekvienam egzaminui. Darbuotojams, kurie mokosi bendrojo lavinimo mokyklose arba nustatyta tvarka įregistruotose aukštesniosiose ir aukštosiose mokyklose, pagal šių mokyklų pažymas suteikiamos mokymosi atostogos:1) eiliniams egzaminams pasirengti ir laikyti - po 3 dienas kiekvienam egzaminui; 2) įskaitoms pasirengti ir laikyti - po 2 dienas kiekvienai įskaitai; 3) laboratoriniams darbams atlikti ir konsultavimuisi - tiek dienų, kiek nustatyta mokymo planuose ir tvarkaraščiuose; 4) diplominiam (bakalauro, magistro) darbui baigti ir ginti - 30 kalendorinių dienų; 5) valstybiniams (baigiamiesiems) egzaminams pasirengti ir laikyti - po 6 dienas kiekvienam egzaminui. Į mokymosi atostogų laiką neįskaičiuojamas kelionėje sugaištas laikas.