• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mūsų Visata gyvuos dar mažiausiai 30 milijardų metų, - tokią išvadą padarė Amerikos kosmologai, analizuodami garsiojo kosminio teleskopo "Hubble" perduodamą informaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo teleskopu pavyko surinkti žinių apie supernovas, įskaitant ir toliausiai nuo Žemės nutolusias žvaigždes, nustatyti, kad Visatoje dominuojančios paslaptingos "tamsiosios energijos", kuri, kaip manoma, atsakinga už vis greitėjantį galaktikų pasklidimą į skirtingas puses, įtaka nekinta.

REKLAMA

Šiuo metu manoma, kad palyginti neseniai atrastas vis greitėjantis galaktikų išsisklaidymas susijęs būtent su "tamsiąja energija", kuri priešinasi traukai ir verčia kosminius kūnus tolti, o ne suartėti.

Faktiškai šis atradimas patvirtina, kad teisus buvo Albertas Einsteinas (Albertas Einšteinas), kuris į savo bendrosios reliatyvumo teorijos lygtis įtraukė vadinamąją kosmologinę konstantą, turėjusią garantuoti stacionarinę Visatos padėtį, taip kompensuojant visuotinės traukos jėgų, grasinančių suspausti Visatą, įtaką.

REKLAMA
REKLAMA

Vėliau, kai buvo nustatyta, jog Visata plečiasi, didysis mokslininkas šios konstantos įvedimą pavadino didele klaida. Tačiau panašu, kad jis ne klydo, bet įžvelgė mūsų pasaulio gyvybės dėsnių esmę.

Nors, kaip dabar manoma, "tamsioji energija" sudaro maždaug 70 proc. mūsų Visatos, mokslininkai apie šią energiją beveik nieko nežino, ir mokslas tik kelia įvairias hipotezes apie šio fenomeno kilmę ir pobūdį.

"Reuters"-BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų