• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Akys - ne tik sielos, bet ir kūno veidrodis

Irena ZUBRICKIENĖ

Akys - ne vien regėjimo organai. Tuo įsitikina negalavimo priežasčių ieškantys pacientai, kai jiems diagnozuojama liga ištyrinėjus akies rainelę. Tyrimas pagal akies rainelę yra vadinamas iridodiagnostika (iš lotynų kalbos "iris" - rainelė), o tuo užsiimantys gydytojai - iridologai. Tyrimas atliekamas naudojant okulisto plyšinę lempą.

REKLAMA
REKLAMA

Privalumas - ankstyva diagnozė

Kaip teigia 16 metų iridologės darbo patirtį turinti marijampolietė gydytoja Salomėja Keršanskienė, iridodiagnostika gali labai pasitarnauti ir numatant tolimesnius tyrimus, ir sudarant gydymo planą, nes organų pakitimai, atsispindintys akies rainelėje, čia pasireiškia tada, kai dar nėra pastebimų ligos simptomų, kai dar įmanoma ligai užbėgti už akių.

REKLAMA

Anot iridologų, įrodyta, kad žmogaus viduje yra tiksliausia signalizacijos sistema, kuri įvairiomis kryptimis nervinėmis skaidulomis perduoda impulsus tam tikriems vidaus organų centrams. Didžiulė ir įvairi informacija patenka į centrinę nervų sistemą ir per periferinius (išorinius) jutimo organų receptorius. Ploniausia ląstelė - skaidulinė akių tinklainė - ir regimojo nervo topografija padeda žmogui priimti milijardus regimojo išorinio pasaulio detalių ir gauti apie 90 procentų informacijos iš išorės. Iš kiekvieno sergančio organo impulsas perduodamas į smegenis, o iš smegenų - į akies rainelę. Joje susiformavęs piešinys leidžia pastebėti ankstyvus organo pakitimus, kai paties organo funkcija dar nepakitusi - kai dar nėra ligos.

REKLAMA
REKLAMA

Galimybė pažvelgti į tolimą praeitį

Iridodiagnostika - palyginti jauna medicinos sritis, bet jos šaknys siekia žilą senovę. Mažosios Azijos uolų piešiniuose randama piešinių, atspindinčių akies rainelės ir įvairių organų ryšį. Teigiama, jog net prieš kelis tūkstančius metų Indijoje, Kinijoje, Egipte šis tyrimo metodas jau buvo taikomas ne tik žmogaus susirgimams nustatyti. Kai kurių kalnų genčių piemenys pagal rainelės piešinį diagnozuodavo avių ligas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėlesnius amžius pasiekęs tyrimas pagal akies rainelę buvo jau tobulesnis. Štai 19-ojo amžiaus vengrų mokslininkas Ignacas Pekselis nustatė, kad kiekviena kūno dalis arba organas turi savo vietą akies rainelėje. Turbūt tada ir gimė šūkis, jog akys - ne vien sielos, bet ir kūno veidrodis.

REKLAMA

Šiuo metu pasiekta tiek, kad iridogenetiniai tyrinėjimai nustato ne tik buvusias ar esamas, bet ir būsimas (tai yra dar tik besivystančias) kūno ligas, kurios yra paveldėtos, tik dar nepasireiškusios. Iridologai teigia, kad akies rainelėje atsispindi net keturių kartų paveldimumas. Žmogui perkopus 40-metį, net ir esant palankiausioms gyvenimo sąlygoms, paveldėtos ligos vienokiu ar kitokiu būdu pasireiškia.

REKLAMA

Patogus metodas

Gydytojos S. Keršanskienės teigimu, iridodiagnostika - labai perspektyvus metodas: greitas, nesudėtingas, nebrangus ir nekenksmingas. Jis yra neinvazinis - nereikia skverbtis į organizmo vidų norint diagnozuoti susirgimą. Nors šis metodas paprastai naudojamas kaip pagalbinis, gydytojos nuomone, jis turėtų būti pirminis. Daugelio specialybių gydytojai iš tiesų domisi įvairiais akies simptomais, kad lengviau nustatytų ligų diagnozę. Iridologinis tyrimas per keletą minučių įvertina organizmo "kokybę", kai jo pakitimai pasireikš gal tik po mėnesio ar net po metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iridologinio tyrimo tikslumas - 80 - 85 procentai, nes pasitaiko ir neinformatyvių akies rainelių. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 10 procentų žmonių yra visiškai sveiki, 30 procentų - sergantys, o 60 procentų - sąlygiškai sveiki, tai yra potencialūs ligoniai. Kad pastarieji kuo ilgiau nepatektų į sergančiųjų grupę, jiems į pagalbą pasirengusi iridodiagnostika.

REKLAMA

Iridologas ypač reikalingas tada, kai ilgai neaiški ligonio kančių priežastis arba kai būna neaišku, kuri iš dviejų ar kelių spėjamų diagnozių yra teisinga. Šis specialistas negali pagal rainelę apibūdinti arterinio spaudimo, eritrocitų kiekio ar cukraus kiekio kraujyje, bet gali greitai ir efektyviai nustatyti hipertonijos, cukraligės ar mažakraujystės priežastis, širdies komplikacijų, smegenų, inkstų, kepenų charakterį ir sunkumą.

REKLAMA

Ką pasakoja akies rainelė?

Iridodiagnostikai svarbu ir vyzdžio spalva, ir forma, ir padėtis, ir struktūra. Gydytojas specialistas sugeba "perskaityti" organų projekcijos rainelėje schemą (ji parodyta nuotraukoje - aut. past.). Už apvadėlio esančioje vyzdžio juostoje yra skrandžio ir žarnyno projekcija. Išorinėje rainelės juostoje projektuoti vidaus organai. Čia matomi įvairūs iridologiniai ženklai rodo bendruosius ir lokalinius procesus organizme. Iš šių ženklų visumos galima gauti svarbios informacijos apie organizmo sveikatos būklę, genetinį ligų paveldimumą. Iridologai teigia, kad jų atliekamas tyrimas leidžia pažvelgti į organizmo vidų kaip į visumą, taigi gydomas ligonis, o ne liga.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gydytojos S. Keršanskienės teigimu, tyrimas pagal akies rainelę labai padeda ir ankstyvosios onkologijos patologijos diagnostikai: dar nėra jokių klinikinių vadinamojo vėžio reiškinių, o rainelėje tam tikro organo zona jau šaukia "SOS". Prieš 16 metų iridodiagnostika Maskvoje susidomėjusi gydytoja tvirtina, kad iki apčiuopiamų onkologinės ligos požymių akies rainelėje patologinių pokyčių atsiranda jau net prieš dvejus metus. O ankstyva šios piktybinės ligos diagnostika - sėkmės laidas.

REKLAMA

Tyrimas pagal akies rainelę naudingas ir antsvorio kankinamiems žmonėms, nes nustato emocinę paciento būseną, parodo medžiagų apykaitos ir organizmo užterštumo šlakais problemas. Patyręs iridologas gali sudaryti lieknėti pasišovusiam pacientui tinkamų, derinamų maisto produktų programą (tuo, jos pačios teigimu, kadaise buvo pasinaudojusi ir garsioji televizijos "Baro" Ieva).

REKLAMA

Beje, kriminalistikos pasaulyje akies rainelė - tai žmogaus pasas, nes pasaulyje nėra dviejų vienodų rainelių.

Laimos GRIGAITYTĖS nuotr.:

- Gydytoja iridologė Salomėja Keršanskienė

- Akies rainelėje kiekvienas organas turi savo vietą, apie kurią išmano tik specialistas ....................................................................................................... (P.S. - abi iliustracijas atsiųsiu tik pirmadienio rytą, nes turiu "techninių kliūčių" kitame kompiuteryje, o šis nuotraukų "neima".)

2005 07 22

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų