Maniloje baigėsi 41-asis pasaulio galiūnų čempionatas. Filipinai nebuvo svetingi Lietuvos vilčiai Žydrūnui Savickui. Jis patyrė traumą ir pasitraukė iš varžybų. Nugalėtoju tapo „Sostų karų“ žvaigždė – 29-erių islandas Hafthoras Bjornssonas.

Ž. Savickas po pirmosios finalo dienos buvo devintas, bet sekmadienį nebesivaržė. Neoficialiais duomenimis, 42-ejų lietuvis, tempdamas autobusą, patyrė Achilo sausgyslės traumą.

Žydrūnas prieš varžybas neslėpė ambicijų tapti pasaulio čempionu ir didžiai pasitraukti iš sporto. Galiūnas atskleidė, kad po sezono baigs karjerą.

Lietuvis finale su devyniais taškais liko paskutinis, 10-as.

Ž. Savickas pasaulio čempionatą laimėjęs keturis kartus.

Šįkart triumfavo H. Bjornssonas, per šešias rungtis surinkęs 51,5 taško. Islandas pirmąkart tapo pasaulio čempionu, bet šiemet triumfavo ir Europos pirmenybėse bei prestižinėse „Arnold Strongman Classic“ varžybose.

H. Bjornssonas – neįtikėtino populiarumo sulaukusio serialo „Sostų karai“ žvaigždė. Galiūnas įkūnija gąsdinantį personažą Kalną – Gregorą Clegane’ą.

Filipinuose pasaulio vicečempionu tapo lenkas Mateuszas Kieliszkowski (45 taškai). Bronzos medalį iškovojo amerikietis Brianas Shaw (44 tšk.).