Sekmadienį Klaipėdoje įvyko Lietuvos studentų krepšinio lygos vienuoliktojo sezono „Žvaigždžių diena 2009“,  kurią vainikavo pirmą kartą Lietuvoje įvykusios mišrios vaikinų ir merginų žvaigždžių komandų rungtynės. Šios komandos improvizuotai buvo pavadintos „Jūreivių“ ir „Piratų“ ekipomis.

Studentų krepšinio fiesta prasidėjo krepšinio - mėtymo į krepšį nuo tritaškio ir baudų linijos - estafetėmis, kuriose jėgas galėjo išmėginti krepšininkai, nepatekę į pagrindines varžybas. Vėliau buvo ir tolimų metimų bei „Oro karaliaus“ konkursas.

Prieš pagrindines dienos rungtynes lygos prezidentas Rimantas Cibauskas pristatė pagrindinę šių metų lygos naujovę.

„Lygos krepšininkai jau pasiekė, ko gero, viską, ko mes galėtume tikėtis. VDU krepšininkai tris kartus tapo Europos čempionais, o Lietuvos studentų rinktinė iškovojo pasaulio čempionų titulą. Tad pats laikas atsigręžti ir į sportininkų sugebėjimus auditorijose. Noriu pažymėti, jog lyga įsteigia stipendijas vaikinui ir merginai, kurių mokslo rezultatai po mokslo metų bus geriausi tarp visų lygos krepšininkų. Mes esame pasiryžę krepšininkus skatinti siekti ne tik geriausių rezultatų aikštelėse, bet ir auditorijose“, – pranešė R. Cibauskas.

Pagrindiniu šventės akcentu tapo stilizuotos „Jūreivių“ ir „Piratų“ komandų rungtynės, kurias sudarė ir vaikinai, ir merginos. „Jūreivių“ komanda, kurią treniravo Mindaugas Mockus iš Klaipėdos universiteto (KU) ir Rasa Kreivytė (LKKA), stengėsi įveikti „Piratų“ ekipą, prie kurios vairo stovėjo Vytautas Poteliūnas (MRU) ir Ramūnė Venskūnienė (VPU).

Pirmąjį ketvirtį į aikštelę išbėgusios merginos pusę kėlinio niekaip negalėjo išsiaiškinti, kurių ekipa pranašesnė. Tačiau pirmojo kėlinio viduryje po spurto 6:0 į priekį12:6 išsiveržė aikštelės šeimininkės „Jūreivės“. Ketvirtį jos laimėjo rezultatu 20:15.

Po pertraukėlės aikštelėje pasirodę vaikinai tęsė kolegių tradicijas. „Jūreiviai“ didino pranašumą, kuris antrojo ketvirčio viduryje pasiekė septynių taškų pranašumą – 26:19. „Piratų“ ekipos treneris V. Poteliūnas galvą papuošė juoda piratiška skarele, tačiau tai negelbėjo nuo „Jūreivių“ triuškinamų dėjimų dviejų dėjimų iš eilės. Šventėje netrūko linksmų akimirkų, o vienos pertraukėlės metu „Piratų“ krepšininkas Janas Jurgo su keliomis kolegėmis krepšininkėmis sušoko šokį kartu su žiūrovus linksminusia KU šokėjų grupe.

Po šių linksmybių „Piratai“ atsigavo ir sugebėjo išlyginti rezultatą – 34:34, o netrukus ir išsiveržė 8 taškais į priekį. Po dviejų kėlinių 34:42 pirmavo „Piratai“.

Didžiosios pertraukos metu žiūrovai audringomis ovacijomis pasitiko šešiskart pasaulio čempionus KU sportinių šokių kolektyvą „Žuvėdra“.

Trečiajame rungtynių ketvirtyje aikštelėje vėl pasirodė merginos, ir „piratės“ sugebėjo išsaugoti vaikinų sukurtą persvarą. Stilingomis aprangomis pasipuošusios žaidėjos aikštelėje, skirtingai, nei vaikinai, kovojo iš visų jėgų ir stengėsi įrodyti savo pranašumą. Po trijų ketvirčių 67:60 pirmavo jungtinė vaikinų ir merginų „Piratų“ komanda.

Paskutiniame kėlinuke „Jūreiviai“ bandė vytis varžovus, tačiau „Piratai“ ne tik neleido sumažinti skirtumą, bet ir padidino jį iki 10 taškų. Vis dėlto, tikri aikštelės šeimininkai „Jūreiviai“, kurių gretose žaidė KU krepšininkai Deividas Gailius, Martynas Mažeika ir Remigijus Trakimas bei Klaipėdos LCC tarptautinio universiteto juodaodžiai Joshue Mulamba ir Omar Seck, ketvirčio viduryje sumažino atsilikimą iki 3 taškų.

Iki rungtynių pabaigos likus trims minutėms D. Gailius sušvelnino skirtumą iki taško ir nuo šio momento komandos pamiršo apie lengvabūdišką krepšinį bei ėmė kautis dėl kiekvieno aikštelės centimetro.

Paskutiniąją rungtynių minutę ataka pradėjo „Piratai“, tačiau du kartus nepataikė iš po krepšio. Tuo pačiu atsakė „jūreivis“ Vytautas Padgureckas. Netrukus jo komandos draugas D. Gailius nepataiko nuo trijų taškų metimo linijos, o “piratas” J. Jurgo atsakė tik vienu taikliu metimu 84:82. Iki rungtynių pabaigos likus 13 sekundžių suklydo R. Trakimas, ir dar vienu tašku skirtumą padidino „Piratai“. Paskutinysis D. Gailiaus bandymas nuo trijų taškų linijos buvo netaiklus, ir rungtynes simboliniu dėjimu kartu su sirena baigė „piratas“ J. Jurgo – 87:82 pergalę šventė „Piratai“.

Naudingiausiais rungtynių krepšininkais pripažinti „piratai“ VPU studentai J. Jurgo ir M. Navickaitė.

Šventę vainikavo vaikų Eurovizijos laureatės Eglės daina.

„Jūreiviai“ – „Piratai“ 82:87 (20:15, 14:27, 26:25, 22:20).

„Jūreiviai“: D. Gailius - 12, I. Raugaitė - 10, G. Milašiūtė - 9.

„Piratai“: J. Jurgo - 9, L. Šleževičiūtė - 8, E. Stanionis, A. Fiodorovas - po 7.