0

Kauno „Žalgiris“ ir toliau išlieka neįveikiamas. Joano Plazos auklėtiniai (5/0) penktajame Eurolygos ture svečiuose 77:64 (25:23, 12:14, 23:14, 17:13) nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ (3/2) krepšininkus ir pirmąjį Eurolygos ratą baigė be pralaimėjimų.

Susitikimo pradžioje žalgiriečiams sunkiai sekėsi stabdyti Stambulo komandos gynėją Sinaną Gulerą, kuris per pirmas penkias minutes surinko 9 taškus. Tačiau komandinį žaidimą demonstravęs „Žalgiris“ puikiai susikurdavo progas atakoms – po sėkmingo kauniečių spurto, kurį dviem tritaškiais inicijavo M.Popovičius, „Žalgirio“ pranašumas išaugo iki 7 taškų (20:13).

Aikštėje vyko arši kova – už netinkamą reakciją į teisėjo sprendimą technine pražanga buvo nubaustas Darjušas Lavrinovičius. Tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai vienos atakos metu įmetė 4 taškus. Ketvirčio pabaigoje J.Plazos auklėtiniai klydo dažniau, tačiau sužaidus pirmąjį ketvirtį turėjo 2 taškų pranašumą – 25:23.

Šį skirtumą antrojo ketvirčio pradžioje aikštės šeimininkai netruko panaikinti – per 4 kėlinio minutes vos 2 taškus pelnęs „Žalgiris“ į savo krepšį praleido 8 ir leido „Anadolu Efes“ ekipai įgyti 4 taškų persvarą. Nesėkmingą seriją staigiu tolimu šūviu nutraukė M.Popovičius (30:31).

Priartėję Lietuvos čempionai kelis kartus turėjo progą persverti ar išlyginti rezultatą, tačiau nepavykdavo tiksliai užbaigti atakų. Galiausiai T.Dardenas tritaškiu atstatė rungtynių pusiausvyrą. Per likusį laiką nė vienai komandai nepavyko pelnyti taškų – į didžiąją pertrauką krepšininkai išėjo esant lygiam rezultatui 37:37.

Po pertraukos „Žalgiris“ varžovus ėmė bombarduoti iš trijų taškų zonos – per pirmas penkias ketvirčio minutes Kauno klubo krepšininkai visus 15 taškų pelnė tolimais metimais, o labiausiai išsiskyrė fantastiškai tritaškius metęs M.Popovičius (7/8 tritaškiai) (52:43). Spurtas 12:2 „Žalgirį“ išvedė į priekį rekordine persvara (52:43).

Nors vienu metu „Anadolu Efes“ ekipai buvo pavykę apkarpyti atsilikimą (51:56), užtikrintai žaidę žalgiriečiai ketvirčio pabaigoje susigrąžino turėtą persvarą – 60:51.

Paskutiniojo ketvirčio pradžioje aikštės šeimininkai dar bandė kabintis, tačiau pakiliai rungtyniavę kauniečiai dėjo pergalės pamatus – D.Lavrinovičiaus tritaškis bei dėjimas su pražanga „Žalgiriui“ sukrovė didžiausią persvarą (72:59). Praradę visas viltis Stambulo komandos krepšininkai nesistengė kovoti dėl pergalės, o žalgiriečiai tvirtai iškovojo pergalę 77:64.

„Žalgiris“: M.Popovičius (7/10 tritaškiai) 21, T.Dardenas 16, D.Lavrinovičius (6 atk. kam.) 15, I.Jaaberas ir J.Foote'as po 6, P.Jankūnas ir R.Kaukėnas po 4, M.Delašas ir O.Lafayette'as po 2, M.Kuzminskas 1, K.Lavrinovičius taškų nepelnė.

„Anadolu Efes“: S.Erdenas (7/9 dvitaškiai) 20, J.Farmaras 13, S.Guleras 9, S.Vujačičius, K.Tunčeri (6 rez. perd.), J.Shippas ir J.Lucasas po 4.