Sėkmingą VTB Vieningosios lygos reguliarųjį sezoną Kauno „Žalgirio“ krepšininkai baigė pergalingai. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo „Nizhny Novgorod“ komandą 69:62 (9:13, 24:19, 18:19, 18:11) ir iškovojo 16-ąją pergalę per 18 sužaistų rungtynių.

„Žalgirio“ startinis penketas: Oliveris Lafayette‘as, Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Per pirmąsias 6 minutes žalgiriečių sąskaitoje buvo vienas taiklus metimas iš aštuonių (Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškis) ir keturios klaidos, todėl nenuostabu, kad „Nizhny Novgorod“ pirmavo 9:3. Į aikštelę žengę Rimantas Kaukėnas ir Darjušas Lavrinovičius nutraukė nesėkmingą „Žalgirio“ atakų bangą – 7:11. Suaktyvinę veiksmus gynyboje kauniečiai neleido varžovams didinti persvaros, o po Oliverio Lafayette‘o trečiojo perimto kamuolio greitoje atakoje pasižymėjo Mario Delašas – 9:13.

Prasidėjus antrajam kėliniui žalgiriečiai pabandė susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas. D.Lavrinovičius pelnė 4 taškus, po tris surinko R.Kaukėnas ir tritaškį įmetęs Donnie McGrathas – 19:18. Svečiai iš Rusijos taip lengvai nepasidavė ir vėl įjungė aukštesnę pavarą gynyboje. Privertę žalgiriečius suklysti ir Rimantui Kaukėnui užsidirbus ketvirtąją asmeninę pražangą „Nizhny Novgorod“ vėl išsiveržė į priekį 25:18.

Reaguodami į tai „Žalgirio“ krepšininkai pabandė išnaudoti savo turimą ūgio persvarą. Pražangomis vis stabdomas Mindaugas Kuzminskas sumetė 7 baudas ir pridėjo tritaškį (29:32), D.McGrathas taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio, o prieš paskutinę varžovų ataką Joanas Plaza taktiškai sumažino penketą ir tai davė vaisių. Vytenis Lipkevičius perėmė kamuolį ir persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai – 33:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje energingai darbavosi D.Lavrinovičius ir V.Lipkevičius, ne tik pasižymėję patys, bet ir sukūrę progas antriesiems šansams – 39:35. Savo ruožtu „Nizhny Novgorod“ kėlinį pradėjo 3 taikliais tritaškiais (41:39). Rusų pavyzdžiu pasekė ir M.Delašas, smeigęs tolimą metimą (42:41). Po to kurį laiką po kiekvienos rezultatyvios atakos keitėsi pirmaujanti ekipa, kol galiausiai susinervinęs D.Lavrinovičius dėjimu su pražanga pabandė išjudinti šeimininkus. Panašios atakos metu M.Kuzminskas buvo sustabdytas pražanga ir sumetė baudas (51:47), bet savo pranašumo padrikai žaidę žalgiriečiai neįtvirtino ir po 30 minučių žaidimo rezultatas buvo lygus 51:51.

Chaotiškai besiklostančios situacijos tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje: iš krepšio išsisuko tiek R.Kaukėno mestos baudos, tiek dvitaškis. Kas nesisekė puolime, žalgiriečiai kompensavo darbu gynyboje. „Nizhny Novgorod“ penkias minutes nepelnė taškų, o kitoje aikštės pusėje M.Delašas pasižymėjo dukart bei tritaškį pridėjo Adas Juškevičius – 58:51. Nepaisant D.Lavrinovičiaus dvitaškio, svečiai galiausiai atrišo krepšį ir vėl priartėjo iki minimumo (59:60). Broliai su tuo nesitaikstė ir iš pradžių Kšištofas taikliai šovė iš toli, o po to Darjušas įmetė dvitaškį – 65:59. Paskutines intrigos kibirkštis užgesino M.Kuzminsko dėjimas ir O.Lafayette‘o taiklios baudos – 69:62.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas (7 atk. kam.) 18, D.Lavrinovičius 15, M.Delašas (5 atk. kam.) 9, V.Lipkevičius ir K.Lavrinovičius (0/5 dvitaškiai, 9 atk. kam.) po 6, D.McGrathas ir R.Kaukėnas po 5, A.Juškevičius 3, O.Lafayette’as (5 per. kam.) 2.

„Nizhny Novgorod“: D.Thompsonas (9 atk. kam., 4 rez. perd.) 19, V.Paninas 17, S.Antonovas 11, S.Šaškovas 9.