Vienuoliktąją pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) „Elito“ divizione iškovojo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, kurie namuose po gana atkaklios kovos 81:72 (21:19, 16:16, 19:15, 25:22) palaužė Ainaro Bagatskio treniruojamą Valmieros „Valmiera“ ekipą.

Dviem Pauliaus Jankūno tolimais metimais susitikimą pradėję kauniečiai jau trečiąją mačo minutę privertė Ainarą Bagatskį prašyti minutės pertraukėlės, nes po keturių Manto Kalniečio taškų „Žalgiris“ pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 13:2. Netrukus nurodymus savo auklėtiniams jau buvo priverstas duoti Gintaras Krapikas, nes kauniečiai trijų minučių atkarpą pralaimėjo 1:8 ir iš turėto dviženklio pranašumo liko vos keturi taškai - 14:10. Nors vienu metu komandas teskyrė du taškai (16:14), „Žalgiris“ buvo truputį padidinęs savo pranašumą, tačiau ketvirčio pabaigoje „Valmiera“ ekipa žalgiriečiams ir vėl paliko tik dviejų taškų persvarą - 21:19.

Nors „Valmiera“ krepšininkai antrojo kėlinio pradžioje buvo trumpam persvėrę rezultatą savo naudai, vėliau aikštelėje dominavo kauniečiai. Po P.Jankūno, T.Klimavičiaus ir Dainiaus Šalengos metimų „Žalgiris“ susigrąžino aštuonių taškų persvarą - 35:27. Visgi likus minutei iki didžiosios pertraukos svečiai surengė porą greitų atakų ir Lietuvos čempionų persvara vėl gerokai aptirpo - 37:35. Per likusį laiką nei vieną komandai pasižymėti nepavyko ir įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ pirmauja - 37:35.

Trečiajame kėlinyje sužaidus dvi minutes technine pražanga buvo nubaustas J.Mačiulis, svečiai pelnė šešis taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo trijų taškų persvarą - 44:41. Manto Kalniečio individualių pastangų dėka aikštelės šeimininkams pavyko atsitiesti ir likus žaisti tris minutes „Žalgiris“ vėl išsiveržė į priekį - 48:47. Ketvirčio pabaigoje Latvijos ekipos krepšininkas buvo nubaustas nesportine pražanga, o „Žalgiris“ kėlinį baigė tolimu Manto Kalniečio metimu - 56:50.

Lemiamame ketvirtyje „Žalgiris“ greitai įgijo aštuonių taškų persvarą, kurią išlaikė beveik visą ketvirtį. Likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes svečiai dviem tolimais metimais sumažino savo deficitą iki trijų taškų - 70:73. Netrukus vieną baudos metimą pataikė P.Jankūnas, tritaškį pridėjo Žygimantas Janavičius ir aikštelės šeimininkai vėl susigrąžino saugų pranašumą - 77:70. Per likusį laiką kauniečiai iniciatyvos iš savo rankų neišleido ir iškovojo pergalę rezultatu 81:72.

„Žalgiris“: J.Mačiulis 21 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 19 (dvitaškiai 6/8), P.Jankūnas 17 (7 atk .kam.), Ž.Janavičius 9, D.Šalenga 7.

„Valmiera“: R.Clarkas 20, I.bankevicas 16, S.Amolinšas 14, I.Sinrsninšas 10.