„Žalgiris“ netikėtai nusileido „Šilutei“

Trečiadienį buvo sužaisti trys LFF taurės turnyro ketvirtfinalio susitikimai – visi jie baigėsi savotiškai netikėtai.

Vienintelis pirmosios lygos atstovas Tauragės „Tauras“ savo aikštėje 2:0 (0:0) įveikė „A lygos“ lyderį Panevėžio „Ekraną“, Marijampolės „Sūduva“ nebūdingu futbolui rezultatu 7:2 (4:0) paniekino Šiaulių „Šiaulius“, o Vilniaus „Žalgiris“ po 11 metrų baudinių serijos 2:5 nusileido Šilutės „Šilutei“ ir pasitraukė iš LFF taurės turnyro.

Varžybos žalgiriečiams prasidėjo labai sėkmingai - 8-ą minutę po Armino Vaskelos perdavimo kamuolys baudos aikštelėje atiteko Raimondui Vilėniškiui, po kurio smūgio vartininkui tarp kojų mūsų ekipa išsiveržė į priekį.

Deja, sostinės komanda nepabandė išvystyti savo sėkmės ir leido svečiams atsitiesti, kurie pradėjo atakuoti vis atkakliau. „Šilutė“ rezultatą 24-ą minutę išlygino šiurkščiai suklydus vartininkui Ernestui Šetkui. Po Muharemo Bajrami baudos smūgio iš krašto kamuolys praskriejo vartų sargui virš galvos ir už jo nugaros atsidūrė vartų tinkle.

Dėl traumos antrajame kėlinyje rungtynių tęsti nebegalėjo R.Vilėniškis, vietoj kurio po pertraukos aikštėje Artūras Steško. Beje, tai buvo vienintelis keitimas „Žalgirio“ ekipoje. Varžovų treneriai, turėję kur kas didesnį futbolininkų pasirinkimą, pakeitė penkis žaidėjus, todėl baigiantis dvikovai svečiai akivaizdžiai turėjo daugiau jėgų.

Antroji žaidimo pusė prasidėjo varžovų šturmu. Drąsiai iniciatyvos ėmėsi, nors kartais ir perlaikydavo kamuolį, kairysis saugas 18-metis A.Vaskela, kuriuo jau domisi užsienio klubai. Savo reidais į baudos aikštelę jis terorizavo varžovų gynybą, o 55-ą minutę po tolimo A.Vaskelos smūgio kamuolys pataikė į virpstą.

Kai atrodė, jog įvartis tik laiko klausimas – įmušė „Šilutė“. 63-ą minutę greitą ataką užbaigė prieš minutę aikštėje pasirodęs puolėjas Artūras Jeršovas.

Buvo surengta nauja varžovų vartų apgultis. 78-ą minutę A.Vaskelos klastingu perdavimu po baudos smūgio sukėlė sumaištį svečių gretose. Kamuolys baudos aikštelėje atšoko Igoriui Morinui, nepalikusiam vartininkui Šarūnui Kilijonui jokių vilčių.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę žalgiriečių kapitonas galėjo išvesti komandą į pusfinalį. I.Morinas atsidūrė vienas prieš vartininką, bet Š.Kilijonas jo smūgį atrėmė koja.

Per pratęsimą realiausią progą įmušti vilniečiai turėjo po to, kai „Šilutės“ vartininkas paėmė kamuolį į rankas gynėjo jam perduotą kamuolį, todėl buvo skirtas laisvas smūgis. Bemaž visi „Šilutės“ žaidėjai stojo į sienelę vos ne ant vartų linijos, bet, deja, I.Morinui smūgis nepavyko.

Per pratęsimą žalgiriečių veiksmuose jautėsi nuovargis, o 11 metrų baudinių serijos jie turbūt net nenori prisiminti. I.Morino smūgį atrėmė vartininkas. Po A.Vaskelos spyrio kamuolys tik kiek lietė skersinį, o Igoris Steško prašovė virš vartų. Visi trys Šilutės komandos žaidėjų smūgiai buvo taiklūs – 0:3.