Dramatiškas trečiąsias LKL finalo rungtynes Vilniuje laimėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Jie po įnirtingos 45 minučių kovos 91:90 palaužė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2:1.

Susitikimas prasidėjo labai lygiai. Rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai. Keturis  taškus iš eilės pelnė M. Brownas ir žalgiriečiai kiek nutolo – 12:7. Itin atkakliai vyko abiejų ekipų centrų dvikova: tiek E. Žukauskas, tiek M. Petravičius po varžovų krepšiu žaidė agresyviai.

Po įspūdingo M. Lukauskio dėjimo vilniečiai po ilgokos pertraukos išsiveržė į priekį – 16:15. Iki pat kėlinio pabaigos tęsėsi lygus žaidimas. „Žalgirio“ žaidėjai neįprastai sau netaikliai metė baudos metimus ir tai neleido jiems susikrauti solidesnės persvaros.

Antrasis kėlinukas prasidėjo įspūdingu K. Bajramovičiaus dėjimu iš viršaus, o į D. Šalengos ir M. Browno tolimus šūvius tritaškiu atsakė ir šeimininkų įžaidėjas J. Jordanas – 27:29. „Lietuvos ryto“ krepšininkams vis sunkiau sekėsi apsiginti nuo varžovų išpuolių ir kauniečiai įgijo šešių taškų persvarą – 29:35. Vilniaus komandos žaidėjai ir toliau taškus dažniausiai rinko dėjimais iš viršaus, o „Žalgirio“ krepšininkai neįtikėtinai taikliai (beveik 70 %) metė tritaškius. Toliau savo solo pasirodymą tęsė Kauno klubo legionierius M. Brownas, taikliais metimais varęs į neviltį savo varžovus. Po dviejų kėlinių 47:43 priekyje buvo „Žalgiris“.

Trečiasis kėlinys prasidėjo nervingai ir nerezultatyviai. Vis dėlto spragų varžovų gynyboje geriau sekėsi ieškoti svečių ekipai, kuri padidino pranašumą net iki 11 taškų – 43:54. Vilniečiams nerandant kelių žalgiriečių krepšio link, A. Trifunovičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tiesa, ir po jos vilniečiai niekaip nesugebėjo išsivaduoti iš varžovų gynybos pančių, o skirtumas ir toliau augo.

Pirmuosius taškus po didžiosios pertraukos šeimininkams pavyko pelnyti tik trečiajam kėlinukui persiritus į antrąją pusę. Tą padarė K. Bajramovičius, įsūdęs tritaškį ir sumažinęs savo ekipos deficitą iki 10 taškų – 46:56. Iki kėlinio pabaigos „Lietuvos ryto“ klubas sugebėjo dar šiek tiek priartėti ir prieš paskutiniąją 10 minučių  rungtynių atkarpą vėl sugrąžinti intrigą – 57:63.

Paskutiniame kėlinyje tritaškė Ch. Eidsono bomba nukirpo kauniečių persvarą iki 3 taškų – 63:66, bet „Žalgiris“, vėl pajutęs varžovų alsavimą sau į nugarą, po dar vieno tikslaus nesustabdomai žaidusio M. Browno tolimo šūvio vėl kiek nutolo – 65:71.Vilniaus klubas nesiruošė sudėti ginklų ir priartėjo iki 4 taškų – 73:77.

Po gražios „Lietuvos ryto“ kombinacijos M. Petravičius buvo neleistinai sustabdytas J. Mačiulio iš už nugaros ir teisėjams nebeliko nieko kito kaip tik skirti nesportinę pražangą žalgiriečiui. Vilniečiai pasinaudojo šia varžovų „dovanėle“  ir išlygino rezultatą – 77:77. Aikštėje užvirė tikras nervų karas. Ch. Eidsono baudos metimas ir H. Price‘o dvitaškis buvo trumpai išvedęs šeimininkų komandą į priekį – 80:77, bet J. Mačiulio tritaškis tą persvarą pavertė niekais.

D. Markota nesusitvarkė su įtampa ir prametė abu baudos metimus, o A. Jomantas po penktos J. Mačiulio pražangos vieną baudą įmetė – 81:80. Likus 45 sekundėms „Žalgirio“ ekipai pavyko apsiginti, bet M. Brownas irgi prametė abu baudos metimus. Tiesa, svečiai atkovojo kamuolį ir likus kiek daugiau nei 20 sekundžių rungtynių likimas buvo jų rankose.

J. Jordanas specialiai pažeidė taisykles, o D. Collinsas realizavo tik vieną baudos metimą – 81:81. Per likusias 14 sekundžių vilniečiai nesugebėjo sėkmingai užpulti ir ekipos santykių aiškinimąsi perkėlė į pratęsimą.

Pratęsime vėl tęsėsi arši kova. Po įspūdingo ir rezultatyvaus H. Price‘o reido vilniečiai išsiveržė į priekį 84:82, bet D. Collinsas dviem taikliais baudos metimais išlygino rezultatą. Abiejų ekipų žaidėjams jau akivaizdžiai ėmė stigti jėgų, bet nei vieni, nei kiti nesiruošė atiduoti pergalės. M. Brownas baudos metimu išvedė savo komandą į priekį -  85:84. „Žalgirio“ įžaidėjas D. Collinsas įskraidino tritaškį metimą ir likus mažiau nei dviem minutėms iki pratęsimo pabaigos svečiai įgijo jau 4 taškų persvarą – 88:84.

Po minutės pertraukėlės K. Bajramovičius dvitaškiu sumažino varžovų atotrūkį, bet čia pat P. Jankūnas baudos metimais atstatė saugią persvarą – 90:86. Prasidėjus paskutinei minutei A. Šležas įrideno dar vieną dvitaškį, vilniečiams pavyko apsiginti, o žalgiriečiai prasižengė prieš H. Price‘ą. Amerikietis šaltakraujiškai sumetė baudos metimus ir likus 11 sekundžių išlygino dramatiško susitikimo rezultatą – 90:90. Vis tik paskutinis žodis priklausė „Žalgirio“ krepšininkams ir jie, sėkmingai suorganizavę savo ataką, gavo teisę mesti baudos metimus. P. Jankūno ranka sudrebėjo metant pirmąjį baudos metimą, bet antrasis metimas buvo taiklus - 91:90. H. Price‘as pametė kamuolį paskutinėje atakoje ir ši klaida atnešė pergalę kauniečiams.

„Lietuvos ryto“ ekipoje išsiskyrė: K. Bajramovičius 24 taškai, H. Price'as 19 taškų, Ch. Eidsonas 11 taškų, M. Petravičius 10 taškų.

„Žalgirio“ gretose pirmaisiais smuikais griežė: M. Brownas 27 taškai , J. Mačiulis 16 taškų, P. Jankūnas ir D. Markota po 11 taškų, D. Collinsas ir E. Žukauskas po 10 taškų.

Ketvirtosios LKL finalo serijos rungtynės bus žaidžiamos trečiadienį 21 valandą Kaune.