Baltijos krepšinio lygos (BBL) taurės turnyro finale Kauno „Žalgirio“ ekipa po dramatiškos kovos 83:78 palaužė Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Finalą tritaškiu pradėjo M.Brownas – 3:0. Suklydęs savoje aikštelės pusėje M.Begičius buvo nubaustas nesportine pražanga. A.Jomantas prametė abi baudas, tačiau S.Babrauskas pataikė iš toli ir atstatė pusiausvyrą – 3:3. Po kelių minučių „Žalgiris“ T.Watsono dviejų dvitaškių iš eilės dėka pirmavo 7:3, tačiau pelnė 5 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį – 8:7. M.Brownas realizavo baudos metimus, dvitaškį pridėjo T.Watsonas ir „Lietuvos ryto“ vyr. treneris R.Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 11:8. Po jos B.Popovičius sumetė baudos metimus, tritaškį pridėjo A.Jomantas ir jau G.Krapikas buvo priverstas paprašyti minutės pertraukėlės – 13:11. Iki kėlinuko pabaigos sostinės klubas dar šiek tiek atitrūko ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo – 21:17.

Antrąjį ketvirtį aikštelės šeimininkai pradėjo M.Pociaus tolimu metimu. M.Begičius pataikė iš po krepšio ir „Žalgiris“ ilgesnės pertraukos vėl buvo priekyje – 22:21. Tuo kauniečių sėkmingas žaidimas nesibaigė. M.Brownas smeigė dar vieną tritaškį, M.Pocius greitoje atakoje pelnė gražius du taškus ir R.Kurtinaitis vėl paprašė minutės pertraukėlės – 30:25. Likus žaisti 45 sekundes po M.Kalniečio tritaškio laikinosios sostinės klubas įgijo 9 taškų persvarą – 45:36. Per likusį laiką M.Gecevičiaus baudos metimas sumažino „Lietuvos ryto“ deficitą iki – 37:45.

Trečiąjį kėlinuką Kauno ekipa pradėjo M.Browno dvitaškiu, po kurio pirmą kartą šiame susitikime skirtumas tapo komandų tapo dviženklis – 47:37. Sužaidus 4 minutes “Žalgiris“ pirmavo 55:43. Tada svečiai surengė spurtą 8:0 ir priartėjo – 51:55. Daugiausiai M.Pociaus pastangų dėka šalies vicečempionai vėl atitrūko – 61:53. Vilniečiai pelnė 8 taškus be atsako ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus – 61:61.

Ketvirtąjį kėlinuką keturiais taškai iš eilės pradėjo „Žalgiris“ – 65:61. Sužaidus 6 minutes M.Gecevičius po labai ilgos pertraukos išvedė savo komandą į priekį – 69:68. Likus žaisti 2 minutes M.Pocius pataikė tritaškį – 75:73. B.Popovičius atsakė taiklia bauda – 74:75. T.Watsonas pataikė iš po krepšio – 77:74. M.Bjelica atsakė tuo pačius – 76:77.

Likus žaisti 40 sekundžių pražanga sustabdytas D.Šalenga realizavo abi baudas – 79:76. Lemiamos”Lietuvos ryto” atakos metu B.Popovičius pametė kamuolį, o „Žalgirio“ pergalę įtvirtino M.Pociaus baudos metimai – 83:78.