Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius vienu metu jau pats nebetikėjo, kad jo kariaunai pavyks smogti atgal nuolat po truputį tolusiai Stambulo „Fenerbahče“ komandai. Turkai jau traukė pergalės dainas, bet tada „Žalgiris“ sužaidė geriausią šio sezono minutę.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos buvo likusios 106 sekundės ir „Žalgiris“ atsilikinėjo 69:76 ir rengė savo ataką. Be kitų dedamųjų, ta ataka buvo rengiama iškart po įspūdingo Derricko Williamso dėjimo, pakėlusio visą areną ant kojų.

Laikas tiksėjo, bet žalgiriečiams suorganizuoti patrauklaus metimo ir toliau nepavyko. Kamuolį po krepšiu sugavęs Zachas LeDay netrukus sužingsniavo – lieka 88 sekundės ir tie patys minus 7 taškai, tik kamuolys jau varžovų rankose.

Tarsi suprasdami apie ranka pasiekiama, o gal jau ir iškovotą pergalę, „Fenerbahče“ iššvaistė 24 sekundes, o paskutinę atakos akimirką centras Janas Vesely paleido lanko nelietusį tritaškį. Dėl šio epizodo stambuliečiai ilgai galvos nesuko – juk liko mažiau nei 60 sekundžių, o skirtumas – vis dar 7 taškai.

„Žengiame į paskutinę rungtynių minutę“, – sakė Eurolygos komentatorius. Tuomet Zachas LeDay perdavė kamuolį Mariui Grigoniui, o šis, atsilaisvinęs nuo J. Vesely, smeigė šiokį tokį oro gūsį suteikusį tritaškį (72:76).

Željko Obradovičus paprašė minutės pertraukėlės, po kurios „Fenerbahče“ tereikėjo kartą sėkmingai užpulti. Vis tik, Nando De Colo išsimetant kamuolį iš užribio pasirinko Luigi Datome, o šį italų krepšininką netrukus užspaudė net trys žalgiriečiai: Marius Grigonis, Nigelis Hayesas ir Edgaras Ulanovas.

Kamuolį perėmęs N. Hayesas netrukus pelnė dvitaškį su pražanga. Realizuotas baudos metimas „Žalgirį“ priartino per minimumą (75:76).

Liko 47 sekundės. Nors ši atkarpa dėl minučių pertraukėlių, pražangų metimų ir kitų stabdymų užtruko ilgiau, „Žalgiriui“ pavyko pelnyti šešis taškus per maždaug 4 sekundes rungtynių laiko.

Kamuolį į savo rankas perėmė Kostas Sloukas. Aikštelėje jau nebebuvo penktą pražangą užsidirbusio Nando De Colo (kuris, beje, surinko 29 taškus).

K. Sloukas bumsėjo kamuoliu ir ieškojo galimų atakos baigčių, bet prabėgus 14 sekundžių pats paleido sudėtingą dvitaškį per Z. LeDay rankas. Kamuolys atsitrenkė į lanką ir jį atkovojo žalgiriečiai.

Vis tik, „Žalgiris“ vis dar buvo atsiliekanti komanda, o laikmatyje sekundės tiksėjo, atrodė, žaibo greičiu.

Tuomet savo šaltakraujišką pasirodymą Stambule pratęsė žmogus, kurį Š. Jasikevičius turbūt gali vadinti komandos lyderiu. Po rungtynių su Sankt-Peterburgo „Zenit“ Šaras sakė, kad šioje komandoje lyderystė neegzistuoja, bet panašu, kad egzistuoja. Tai Marius Grigonis.

M. Grigonis sugavo Thomaso Walkupo perdavimą, keliais žingsniais aplenkė K. Slouką, baudos aikštelėje pašoko į orą ir sugebėjo sėkmingai išmesti kamuolį tarp visos varžovų rankų maišalynės. Kamuolys į krepšį įkrito nuo lentos, atrodė, kad ir pats M. Grigonis sunkiai patikėjo, kad tikrai įmetė.

„Žalgiris“ po šio dvitaškio likus 7,1 sek. Išsiveržė į priekį 77:76.

„Fenerbahče“ reikėjo lemiamos sėkmingos atakos, tačiau J. Vesely atsimušė į galingą Z. LeDay gynybą ir paleido labiau ambicingą, nei praktiškai naudingą metimą.

Po J. Vesely metimo tas pats M. Grigonis atkovojo kamuolį, išprovokavo pražangą ir sumetė abu baudų metimus (79:76).

Per likusią pusantros sekundės K. Sloukas dar paleido metimą iš savo aikštės pusės, bet jis lanko nelietė.

M. Grigonis per ketvirtą kėlinį pelnė 9 iš 19 savo taškų, o bendrai „Žalgiris“ paskutinę rungtynių minutę laimėjo 10:0.

Tai vos trečias kartas, kuomet Š. Jasikevičius įveikia Ž. Obradovičių.

„Fantastinė pergalė“, – po rungtynių, dar nespėjęs atsikvėpti, Stambule sake Šaras.