Šį vakarą Kauno "Žalgirio" komanda pirmą kartą naujajame sezone rungtyniauja Kauno sporto halėje. Po atkaklios ir nervingos kovos žalgiriečiai rezultatu 80:75 (22:25, 20:15, 21:15, 17:20) nugalėjo Antano Sireikos treniruojamą Kazanės "Unics" ekipą.

Prieš rungtynes įvyko naujojo sezono šventė ir komandos pristatymas. Krepšininkams apšilinėjant, žiūrovus linksmino folk-roko grupė „Žalvarinis“. Prieš pat ekipų pristatymą į aikštę įsiveržė šarvais pasidabinę kryžiuočių riteriai, kuriuos sulaikė kunigaikščio Vytauto Didžiojo vadovaujami lietuvių kariai. Nors kryžiuočiai ilgokai priešinosi, kaip ir 1410 m. liepos 15 d. Žalgirio mūšyje Lietuvos kariuomenė šventė pergalę.

Prisimenant prieš du dešimtmečius vykusias žalgiriečių dvikovas su Maskvos CSKA, į aikštelę išbėgo šios ekipos marškinėliais pasipuošęs krepšininkas, tačiau jam nepavyko dėjimu užbaigti savo pasirodymo. „Žalgirio“ garbę puolė ginti Vilmantas Dilys, po kurio dėjimo pilnutėlę Kauno sporto halę nušvietė fejerverkai.

Kartu su komanda apšilinėjo ir ekipos pristatyme dalyvavo ir keturi „Žalgirio“ dubleriai: Donatas Motiėjūnas, Žygimantas Janavičius, Vaidas Čepukaitis ir Šarūnas Vasiliauskas. Jie šiose rungtynėse nežaidžia, bet prisijungs prie vyresnių kolegų Baltijos krepšinio lygos kovose.

Pirmuosius taškus „Žalgiriui“ pelnė D.Collinsas. Netrukus jis pridėjo dar 4, vieną metimą atlikęs po įspūdingo E.Žukausko perdavimo. Porą kartų veržliai sužaidė D.Šalenga. Tuo tarpu svečiai iš Kazanės, savo gretose šiandien neturintys smulkią nugaros traumą patyrusio Darjušo Lavrinovičiaus, taikliai atakavo iš toli ir rungtynės vyko taškas į tašką. Sužaidus penkias minutes, rezultatas buvo lygus 10:10, bet dukart suklydę kauniečiai leido varžovams pelnyti 5 taškus iš eilės. Sėkmingai realizuodami baudos metimus žalgiriečiai pasivijo „Uniks“ ekipą. Po Manto Kalniečio tritaškio ir kamuolio perdavimo Tanokai Beardui rezultatas vėl tapo lygus (22:22), tačiau aidint kėlinio sirenai svečiai taikliai atakavo iš toli ir įgijo 3 taškų persvarą.

Antrojo kėlinio pradžioje 4 taškus pelnęs Paulius Jankūnas suteikė „Žalgiriui“ minimalų pranašumą. Po to tris minutes komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis. Kauniečiai rungtyniavo veržliai ir taškus rinko iš po krepšio (M.Kalnietis, D.Šalenga), o „Uniks“ varžovus baudė taikliais tolimais metimais (Sergejus Čikalkinas, Tariqas Kirksay). Po M.Browno tritaškio žalgiriečiai pirmavo 42:38, tačiau per likusias 2 minutes sėkmingų atakų suregzti nepavyko. Negana to, kairės kojos traumą patyrė Dainius Šalenga, kurį komandos draugai palydėjo iš aikštės. Vėliau paaiškėjo, kad trauma nėra labai pavojinga – varžovai įspyrė Dainiui į kojos raumenį.

Po didžiosios pertraukos komandoms sugrįžus į aikštelę, M.Brownas bei T. Beardas pelnė po dvitaškį, po kurių „Žalgiris“ pirmavo 48:42, bet „Uniks“ snaiperis S.Čikalkinas pataikė du tritaškius metimus taip išlygindamas rezultatą (50:50). Kėlinio pabaigoje žalgiriečiai susiėmė gynyboje ir neleido Kazanės krepšininkams laisviems atakuoti, o po Marko Popovičiaus tritaškio įgijo 9 taškų persvarą (63:54).

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui, M.Kalnietis dar vienu prasiveržimu padidino skirtumą iki 10 taškų (65:55). „Uniks“ krepšininkų neužmigdė šventinė atmosfera ir jie pakilo į lemiamą šturmą. Likus žaisti 4 minutes, rusai sumažino „Žalgirio“ pranašumą iki 2 taškų (68:70). Jonas Mačiulis pelnė dvitaškį ir įdėjo kamuolį į krepšį, bet Kazanės krepšininkai į tai atsakė taikliais metimais. Iki mačo pabaigos telikus minutei, „Uniks“ turėjo kamuolį ir atsilikinėjo 2 taškais (75:77), bet žalgiriečiai apsigynė. D.Collinsas pataikė vieną baudos metimą ir netrukus gynyboje perėmė kamuolį užtvirtindamas „Žalgirio“ pergalę.

"Žalgiris": J.Mačiulis 14 (baudos 6/6), P.Jankūnas 13 (7 atk.kam.), M.Kalnietis 11, D.Collinsas 9, T.Beardas (8 atk.kam.) ir M.Popovičius - po 8, M.Brownas (tritaškiai 1/5) ir G.Jurakas - po 6, D.Šalenga 5 (E.Žukauskas taškų nepelnė, V.Pečiukas ir A.Milaknis nežaidė).

"Unics": J.Forte (4 rez.perd.) ir D.Savanovičius - po 12, S.Čikalkinas 10, T.Kirksay (4 rez.perd.), V.Keyru ir V.Stanescu - po 8, N.Padius 7.