7
Kazys Maksvytis  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Sekmadienio vakarą intriguojančią LKL dvikovą Panevėžyje laimėjo Kauno „Žalgiris“ (10-2), kuris 80:68 (17:15, 13:17, 21:21, 29:15) pranoko vietos „7bet-Lietkabelį“ (8-4).

7

Rungtynių nugalėtojas sprendėsi tik ketvirtajame kėlinyje. Jame lyderystės ėmėsi Keenanas Evansas. Po kelių amerikiečių tritaškių po vieną pridėjo ir Tomas Dimša su Rolandu Šmitu, o žalgiriečiai likus 4 minutėms pirmavo 70:65.

Kauniečių pranašumas netrukus pirmąsyk ūgtelėjo iki dviženklio (77:66), o tokio deficito šeimininkams panaikinti jau nebepavyko.

Žalgiriečių gretose debiutavo naujas pirkinys Edmondas Sumneris, kuris per 5 minutes ir 32 sekundes taškų nepelnė. Krepšininkas prametė tritaškį, kartą prarado kamuolį, 3 sykius pažeidė taisykles ir aikštę paliko su -5 naudingumo balais.

„Sunki pergalė, bet prieš „Lietkabelį“ kitaip nebūna, o ypač Panevėžyje. Jie žaidžia fiziškai ir agresyviai. Didžiąją rungtynių dalį žaidėme lygiai, teko ir vytis juos. Gynyboje žaidėme neblogai, apskritai neblogos rungtynės, išskyrus puolime atkovotus kamuolius.

Nemaloni tendencija kartojasi. Buvo ir sunkių kamuolių, kuriuos jie atkovojo, bet buvo ir tokių, kuriuos tiesiog turėjome susirinkti. Tai dar čia galėtume pagerinti.

Kita vertus, artėjančią savaitę laukia rungtynių maratonas, todėl bandėme rotuoti žaidėjus ir tai pavyko. Gal dėl to ir šviežumas buvo rungtynių pabaigoje bei pavyko laimėti ketvirtąjį kėlinį. Pavyko ir padalinti minutes, ir išplėšti pergalę, tad džiaugiamės“, – po pergalės sakė Kazys Maksvytis.

Ketvirtajame kėlinyje pavyko pataikyti tolimus metimus, kurie iki tol nekrito.

Sukūrėme specialias situacijas ir išleidome metančius mažiukus. Neblogai tame dalyvavo ir Laurynas Birutis, kuris gerai skirstė kamuolius iš baudos aikštelės. Tad susikūrėme situacijas ir jas realizavome.

Kiek pats „7bet-Lietkabelio“ žaidimas pasikeitė sugrįžus Nenadui Čanakui?

Neetiška būtų iš mano pusės komentuoti tiek N. Čanako, tiek R. Štelmaherio darbą. Geriau paklauskite apie savo komandą.

Edmondas Sumneris debiutavo, žaidė vos kelias minutes. Kaip tas jo debiutas?

Jei atvirai, jis dar nėra pasiruošęs, bet žiūrint į ateitį, mes jį sąmoningai metėme į aikštelę. Šiose rungtynėse nelaukdami galbūt kažkokios naudos. Jis praleido kažkokį tarpą be kontaktinio krepšinio ir tikimės, kad rungtynės po rungtynių jis įneš didesnį indėlį.

Gaila, kad dabar neturime daug treniruočių, o rungtynėse reiks surasti jam vietos ir įvedinėti į komandą.

Kaip komandoje jaučiasi naujokas, svetingai priimtas?

Gero charakterio, darbštus, kol kas viskas gerai.

Kiek psichologiškai svarbi tokia pergalė po iškovoto taško Milane?

Manau, kad svarbu komandai. Tuo labiau, kai dėl traumų netekome kelių žaidėjų. Tad kažkiek susivienijome ir džiugu, kad vėl pradedame rungtynes nuo gynybos.

Tikiuosi, kad tos netektys mus suvienys ir mes taip toliau žaisime.

Tuo tarpu panevėžiečių trenris N.Čanakas po pralaimėjimo neslėpė nusivylimo ir prisėmė atsakomybę.

„Sveikinimai „Žalgiriui. Ketvirtajame kėlinyje jie surinko beveik trisdešimt taškų ir net nežinau, kiek tritaškių pataikė. Liūdna. O kai varžovai iš tokios pačios situacijos surenka tiek taškų, tai yra trenerio kaltė. Tad tai mano kaltė. Neišsprendėme jų pikenrolo su atšokimu ir buvome už tai nubausti.

Gynyboje paskutinį kėlinį žaidėme prastai. Puolime kartais net nerengdavome derinių, bandėme improvizuoti, o prieš „Žalgirį“ to daryti negalima“, – teigė N. Čanakas.