Vilniaus „Žalgiris“ Lietuvos A lygos futbolo pirmenybių antrojo turo rungtynes sostinėje su Panevėžio „Ekranu“ baigė lygiosiomis 1:1 (1:0).

Po varžybų žalgiriečių vyriausiasis treneris Viačeslavas Mogilnas kalbėjo, kad nori kuo greičiau pamiršti šį mačą, nors jis „Žalgiriui" prasidėjo labai sėkmingai.

Vilniečiai jau 1-ąją minutę išsiveržė į priekį. „Ekrano“ žaidėjai pažeidė taisykles savo aikštės pusėje. „Žalgirio“ puolėjas iš Bulgarijos Georgijus Kalaidžijevas baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į varžovų baudos aikštelę. Kamuolys nuo „Ekrano“ gynėjo galvos atsimušė į virpstą, o pirmasis prie jo suskubęs Nerijus Vasiliauskas jau smūgiavo į tuščius vartus - 1:0.

Po šio panevėžiečiams šalto dušo žaidimas kurį laiką vyko aikštės viduryje, bet vėliau „Ekrano“ futbolininkai vis dažniau ir grėsmingiau grasė „Žalgirio“ vartams. 22-ą minutę po kampinio rezultatą galėjo išlyginti Laurynas Rimavičius, o dar po penkių minučių panevėžietis Deimantas Bička sukirto kamuolį į virpstą.

50-ą minutę įsiminė tolimas pavojingas „Žalgirio“ legionieriaus iš Baltarusijos Aleksejaus Dubynos smūgis.  Vis dėlto po pertraukos vaizdas aikštėje ne tik kad nepasikeitė, bet „Ekrano“ persvara išryškėjo dar labiau. Žalgiriečiai nuolat klydo,  nesugebėjo palaikyti kamuolio aikštės viduryje.

„Ekranas“ rezultatą išlygino 60-ą min. Po D.Bičkos baudos smūgio taikliai galva smūgiavo puolėjas Egidijus Varnas - 1:1.

Po praleisto įvarčio „Žalgirio“ futbolininkai kiek suaktyvino veiksmus, bet mačui baigiantis vėl pavojingiau atakavo „Ekranas“. Svečiai buvo arčiau pergalės - vilniečius keletą kartų gelbėjo vartininkas Marius Rapalis.

Žalgiriečiai, antras iš eilės varžybas baigę lygiosiomis, turi du taškus. „Ekrano“ sąskaitoje 4 taškai.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Viačeslavas Mogilnas: „Per šias varžybas mūsų žaidime  geriausia buvo pirmoji minutė. Tokį mačą norisi kuo greičiau pamiršti. Komanda sunkiai įsijungia į sezoną. Būtina daryti išvadas - taip prastai atrodyti „Žalgiris“ neturi teisės".

„Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas: „Po greitai praleisto įvarčio komanda sugebėjo atsitiesti ir parodė charakterį. Šioms rungtynėms rengėmės ypatingai, nes žinojome kad laukia sunki kova. Po standartinių progų sukūrėme nemažai grėsmingų progų, bet sėkmingai žaidė „Žalgirio“ vartininkas.

ŽALGIRIS - EKRANAS 1:1 (1:0)

Įvarčiai: 1:0 Vasiliauskas (1), 1:1 Varnas (60).

„Žalgiris“: Marius Rapalis, Vitoldas Čepauskas (Aleksejus Dubyna, 44), Igoris Steško, Audrius Veikutis, Ramūnas Radavičius, Denisas Archipovas, Raimondas Vilėniškis, Marius Dovydėnas, Igoris Morinas, Georgijus Kalaidžijevas (Andrius Puotkalis, 82), Nerijus Vasiliauskas.

„Ekranas“: Bogdanas Stefanovičius, Alfredas Skroblas, Laurynas Rimavičius, Dainius Gleveckas, Dušanas Matovičius, Andrius Arlauskas (Valdas Trakys, 42), Giedrius Tomkevičius, Deimantas Bička, Andrius Šidlauskas (Vitalijus Kavaliauskas, 67), Sergejus Pgrebanas, Egidijus Varnas.

Įspėti: Laurynas Rimavičius (20, už nesportišką elgesį), Giedrius Tomkevičius (38, už ginčus su teisėju), Alfredas Skroblas (73, už šiurkštų žaidimą), Raimondas Vilėniškis (83, už šiurkštų žaidimą).

Teisėjas - Nerijus Dunauskas (Vilnius). 1050 žiūrovų.