0

Sensacingą nesėkmę VTB Vieningoje lygoje patyrė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, A grupės rungtynėse namuose 86:92 (21:28, 21:18, 24:24, 20:22) turėję pripažinti Žemutinio Naugardo „Nižny Novgorod“ klubą.

Žalgiriečiams tai buvo antrasis pralaimėjimas per ketverias turnyro rungtynes. Tuo tarpu rusai VTB pirmenybėse pasiekė pirmąją pergalę per keturis bandymus.

Kad gali kilti rimtų problemų, „Žalgiris“ suprato jau mačo pradžioje, kai vieną po kito tritaškius į lietuvių krepšį „sūdę“ „Nižny Novgorod“ žaidėjai sukrovė svečiams apčiuopiamą persvarą - 24:35. Nors kauniečiams buvo pavykę priartėti bei išsiveržti į priekį (47:46), Rusijos klubas susigrąžino iniciatyvą ir vėl diktavo sąlygas. Likus žaisti 5 minutes V.Masalskio

auklėtinių padėtis buvo kritinė (68:83), tačiau „Žalgiris“ nesitaikstė su padėtimi. Po spurto 14:2 komandas skyrė vos trys taškai (82:85). Vis dėlto išsigelbėti nepavyko. „Nižny Novgorod“ lemiamomis minutėmis išsaugojo šaltakraujiškumą ir likus apie 50 sek. jau laikė pergalę savo rankose - 82:89.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 17, Sonny Weemsas 12 (9 atk. kam.), Ty Lawsonas ir Robertas Javtokas po 11, DeJuanas Collinsas ir Marko Popovičius po 7, Mindaugas Kuzminskas 6, Tomas Delininkaitis ir Milovanas Rakovičius (7 atk. kam.) po 5, Mantas Kalnietis 3.

„Nižny Novgorod“: Semionas Antonovas 24 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Michalas Ignerskis ir Nemanja Protičius po 17, J.R.Bremeris 13 (11 rez. perd.), Ivanas Pauničius 10.