0

Pirmojoje Lietuvos krepšinio grandų akistatoje užfiksuotas triuškinantis rezultatas. Kauno „Žalgirio“ krepšininkai be jokio pasigailėjimo 85:60 (18:11, 24:12, 24:12, 19:25) pranoko Vilniaus „Lietuvos rytą“.

Rungtynes geriau pradėjo „Žalgirio“ krepšininkai. Sužaidus 3 minutes jie pirmavo 6:0. Visgi svečiai ilgai neleido džiaugtis pranašumu ir čia pat priartėjo – 5:6. 7-ąją mačo minutę antrąjį tolimą metimą pataikė M.Bjelica vėl „Lietuvos ryto“ deficitą sumažino iki minimumo (11:12), bet per likusį laiką taškus pelnė tik žalgiriečiai, kurie po pirmojo kėlinuko pirmavo 18:11.

Antrajame ketvirtyje dominavo „Žalgiris“. Sužaidus 2 minutes jie susikrovė dviženklį pranašumą (22:11), tačiau tai buvo tik spurto pradžia. Sėkmingiau rungtyniaudami gynyboje bei puolime kauniečiai po truputį didino atotrūkį, kuris įpusėjus rungtynėms siekė jau 19 taškų – 42:23.

Po didžiosios pertraukos visiškai dominavo „Žalgiris“. Aikštės šeimininkai kibia gynyba ir uraganiniu puolimu didino savo pranašumą, kuris pirmiausia perkopė 20 taškų atžymą (44:23), o vėliau ir 30 – 56:25. Trečiojo mačo atkarpa baigėsi šalies vicečempionams laimint – 66:35.

Paskutiniosios dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. Jų metu „Žalgiris“ išlaikė solidžią persvarą bei šventė lengvą pergalę rezultatu 85:60.

„Žalgiris“: M.Pocius 13, T.Delininkaitis 11, M.Begičius (7 atk. kam.) ir M.Kalnietis po 10, P.Jankūnas 8 (6 atk. kam.), D.Šalenga, A.Milaknis ir T.Klimavičius po 7, D.Collinsas 6 (5 rez. perd.), T.Watsonas 4, M.Kuzminskas 2.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 19 (8 atk. kam.), M.Bjelica 11, Š.Jasikevičius 10 (5 rez. perd.), A.Jomantas 8 (7 atk. kam.), Kh.El-Aminas 7, S.Babrauskas 3, M.Gecevičius 2.