32
Giedrius Žibėnas (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)
32

Šeštadienį Vilniaus „Rytas“ Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) rungtynėse namie 83:84 nusileido Klaipėdos „Neptūnui“

Nors likus mažiau nei minutei vilniečiai dar buvo priekyje, tačiau likęs laisvas Ąžuolas Tubelis pelnė svarbius du taškus ir išplėšė pergalę.

Po pralaimėjimo vyriausiasis vilniečių treneris Giedrius Žibėnas buvo nepatenkintas auklėtinių nusiteikimu.

„Mes šiandien visiškai nenusipelnėme pergalės. Tai parodė pirmas kėlinys, kaip mes įžengėme į rungtynes. Sumokėjome tą kainą, kad šiandien negerbėme varžovų. Tai yra tiesiogiai mūsų žaidėjams.

Pirmą kėlinį žaidė tik Uleckas. Neradome nei vieno antro žaidėjo. Antroje rungtynių pusėje su 6 žaidėjų rotacija nėra taip paprasta sugrįžti iš 20 taškų. Paskui skųstis teisėjais ar kažkuo.

Esmė ne čia, o tai, kaip mes įėjome į rungtynes, kaip pradėjome. Mes galime pralaimėti rungtynes su varžovų sunkiais metimais, per pakeltas rankas. Skaudžiausia yra tas, kad 46 taškai baudos aikštelėje, kur varžovai karaliavo fiziškumu. Tą kainą turime sumokėti“, – kalbėjo G. Žibėnas.

Po rungtynių ilgai užtrukote rūbinėje. Kokia buvo žinutė?

Koks yra jūsų pasiteisinimas šitaip pradėti rungtynes. Kažkodėl buvo labai tylu.

Kas lėmė tokį slogų startą? Nusiteikimas?

Greičiausiai. Varžovai pajautė, kad mes šiandien minkšti. Tiesiog tuo naudojosi.

Kur buvo didžiausios problemos ginantis baudos aikštelėje?

Apie kokias taktikas galima kalbėti, kai meta iš po krepšio. Tu tikiesi, kad prames? Kai nieko nepadarai, kad kamuolys ten nenueitų. Tai nebuvo apie taktikas. Varžovai pasinaudojo mūsų atsainesniu požiūriu.

Nepralaimėdami čia daugiau nei metus, galbūt galvojome, kad žiūrovai laimės už mus. Arena vėl buvo pilna, bet šiandien parodėme nepagarbą.

Kas jūsų akimis labiausiai pasikeitė „Neptūno“ žaidime?

Šiek tiek greičiau, atsirado daugiau kamuolio judėjimo. Jie labiau įtraukia veteranus, kurie žino, kaip žaisti tokias rungtynes. Tam buvome pasirengę, bet neatlaikėme to fiziškumo.

Galbūt žaidėjai per gerai pasijuto. Pagalvojo, kad pralaimėjimas paskutinėse rungtynėse jiems yra gerai. Čia yra „lūzerio“ mentalitetas.