Vos prieš kelias dienas į pergalių kelią LKL sugrįžę Vilniaus „Wolves“ (5/9) namų arenoje bandė tą patį padaryti ir Europos taurėje. Įtemptose rungtynėse su lygos autsaideriais šeimininkams pavyko rezultatu 91:89 palaužti Liublianos „Cedevita Olimpija“ (0/14).

Pirmuosius taškus pelnė svečiai, tačiau rezultatą netrukus išlygino Jeffery Tayloras dviem taikliais baudų metimais (2:2). Pirmuosius taškus iš žaidimo tritaškiu pelnė Rasheedas Sulaimonas, o po „Cedevita Olimpija“ klaidos dar pridėjo ir dėjimą (7:5).

Prabėgus kiek daugiau nei pusei kėlinio komandos vis dar žengė koja kojon. Vilniaus komandai sunkiai sekėsi gintis, o Justino Cobbso dvitaškis persvėrė rezultatą varžovų pusėn (14:15).

Didžiausias komandas skyręs taškų skaičius buvo vos du, o ekipos vis keitėsi taikliais metimais ir nesugebėjo padidinti atotrūkio.

Likus minutei iki pirmojo kėlinio pabaigos J. Cobbsas ir Vaidas Kariniauskas savo komandoms pelnė po dvitaškį, o ketvirčio pabaigoje Tre’shawnas Thurmanas ištempė „Wolves“ į priekį keturiais taškais (27:23).

Antro kėlinio pirmomis sekundėmis „vilkai“ susikūrė rekordinį pranašumą (29:23), tačiau varžovai atsakė dvitaškiu ir tritaškiu, o iš persvaros liko vienintelis taškelis (29:28).

Likus kiek mažiau nei pusei kėlinio iki ilgosios pertraukos rezultatas, nors ir minimaliai, buvo „Wolves“ pusėje (37:35), tačiau perlaužti rungtynių nepavyko niekam. Daugiausiai – 9 – taškus savo komandai buvo pridėjęs V. Kariniauskas, dar 7 – R. Sulaimonas.

Pagaliau arenos šeimininkams pavyko šiek tiek pajudėti į priekį ir po Christiano Mekowulu taškų iš po krepšio persvara išaugo iki 8 taškų (46:38). Visgi po minutės pertraukėlės Liublianos komanda smeigė penkis taškus iš eilės ir vėl priartėjo (46:42).

Trečiąjį kėlinį „Wolves“ pradėjo atkarpa 7:0 ir taip, geros gynybos dėka, atitrūko devynių taškų persvara (53:44). Po Eigirdo Žukausko tritaškio Vilniaus komanda jau pabėgo ir dviženkliu pranašumu (56:44).

Likus trims minutėms svečiai ir vėl priartėjo prie savo varžovų, o tai padėjo padaryti Karlo Matkovičiaus dvitaškis (59:55).

Prieš lemiamą kėlinį „Wolves“ pavyko pabėgti nuo lygybės ir išsinešti minimalią persvarą (66:65).

Prasidėjus paskutiniam kėliniui į priekį vilniečius truktelėjo gražus Kristupo Žemaičio dvitaškis, kai gražų perdavimą po J. Tayloro perimto kamuolio, paserviravo R. Sulaimonas (72:68).

Prabėgus keturioms lemiamo kėlinio minutėms “Wolves” vis dar strigo, o Gregoro Glaso dvitaškis netgi išvedė priešininkus į priekį (72:74). Laimei, taikliai iš toli pataikė R. Sulaimonas ir sugrąžino vadžias į savo rankas (75:74).

K. Matkovičius blokavo R. Sulaimono metimą, o kitoje aikštelės pusėje jis pridėjo du taškus. Tai leido varžovams žengti žingsnį link pirmosios pergalės turnyre (80:83).

Likus vos minutei iki rungtynių pabaigos švieslentė rodė lygų rezultatą (89:89), tačiau ledus pralaužė lyderiaujantis R. Sulaimonas (91:89).

Paskutinėmis mačo sekundėmis užvirė tikras chaosas, abi komandos net po kelis kartus prarado kamuolį, bet taškų pelnyti nepavyko nė vienai, tad pergalę šventė arenos šeimininkai.

Primename, kad pirmojo rato akistatoje Slovėnijos sostinėje „vilkai“ paskutinėje turnyro lentelės vietoje esančius ir visas galimybes pakovoti dėl vietos atkrintamosiose jau praradusius aikštės šeimininkus įveikė rezultatu 86:78.

„Wolves“: Rasheedas Sulaimonas 23 (5/8 tritaškiai, Vaidas Kariniauskas 15, Jeffery Tayloras 13 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Tre‘Shawnas Thurmanas 12, Kristupas Žemaitis 10, Christianas Mekowulu 8.

„Cedevita Olimpija“: Karlo Matkovičius 21 (6 atk. kam., 25 naud. bal.), Justinas Cobbsas 15 (6 rez. perd.), D.J.Stewartas 12.