4
Kauno „Vytis“ – Panevėžio „Baltija“ 3:1 (nuotr. Evaldo Šemioto)

Tūkstantis žiūrovų sekmadienį susirinko Kauno sporto halėje, kur stebėjo „Auksinėmis rungtynėmis“ vadinamą salės futbolo A lygos sunkiasvorių mūšį tarp braziliškojo Kauno „Vyčio“ ir Panevėžio „Baltijos“.

4

Lyderių dvikovoje „Vytis“ pateisino savo favoritų statusą ir džiaugėsi pelnyta pergale rezultatu 3:1 (1:1). Šis rezultatas kauniečius stipriai priartino prie išsvajotų A lygos aukso medalių – sužaidęs rungtynėmis mažiau už aršiausius konkurentus iš Panevėžio „Vytis“ yra vienvaldis čempionato lyderis su 35 taškais.

„Vyčio“ salės futbolo A lygos sezone dar laukia trys mačai, tuo metu „Baltija“ žais du kartus. „Vytis“ taip pat tęsia pasirodymą ir salės futbolo taurės turnyre, kur pateko į pusfinalį.

Rungtynės Kauno sporto halėje prasidėjo tikru šeimininkų šou – pirmąją minutę visi žiūrovai pakilo iš savo vietų, kai fantastiško grožio įvartį pelnė rezultatyviausias čempionato žaidėjas Guesinho. Jis iš sudėtingos padėties pasižymėjo technišku ir tiksliu smūgiu kulnu būdamas praktiškai nugara į vartus – 1:0.

Pirmajame kėlinyje kauniečiai buvo aktyvesni ir aštresni, tačiau panevėžiečiams 14-ąją minutę pavyko išlyginti rezultatą, kai po Arūno Šteino smūgio koją kyštelėjo Tautvydas Švelna – 1:1. Tai buvo praktiškai vienintelis realus šansas panevėžiečiams įmušti iki pertraukos.

Kaip ir buvo galima tikėtis, techniškus „Vyčio“ brazilus varžovai iš vėžių stengėsi išmušti kietu ir grubiu žaidimu. Ypatingai daug kliuvo turbūt techniškiausiam lygos futbolininkui Guesinho, kuris ne vieną, ne du ir ne tris kartus atsidūrė ant žemės po kontakto su varžovais. Vienoje iš situacijų brazilui kliuvo itin skausmingai ir kuriam laikui teko palikti aikštę, o pagalbą suteikė medicininis personalas.

Laimei, nors ir kęsdamas skausmą, po ilgesnės pertraukos Guesinho sugrįžo į aikštę tam, kad galėtų ir toliau padėti savo komandai svarbiausioje sezono kovoje.

Po pertraukos rungtynių scenarijus nesikeitė – „Vytis“ griežė pirmais smuikais, o žiūrovai kartas nuo karto stojosi iš savo vietų plodami savo favoritams už gražų ir akiai patrauklų futbolą. Antrajame kėlinyje sužaidus vos dvi minutes antrąjį įvartį pelnė Guesinho. Kairėje pusėje gavęs kamuolį jis suklaidino varžovus, įsiveržė arčiau vartų ir tiksliu smūgiu nepaliko jokių vilčių varžovų vartininkui – 2:1.

Neatsigavę nuo šalto dušo varžovai kapituliavo ir 28-ąją minutę, kai puikų perdavimą uždarė ir su kamuoliu vartuose atsidūrė Deividas Stradalovas – 3:1.

Taip pat reikėtų paminėti, jog ilgą laiką antrajame kėlinyje negalėjo žaisti Klebinho, prieš kurį itin grubiai sužaidė vienas iš „Baltijos“ futbolininkų. Nepaisant visų kietų pražangų, kauniečiai nepasidavė šioms provokacijoms, išlaikė šaltus nervus ir per likusį laiką išsaugojo pergalę.

Šiame mače „Vytis“ tris kartus sudrebino vartų konstrukciją. Įdomus faktas – „Baltija“ šiame mače užsidirbo keturias geltonas korteles, kai tuo metu kauniečiai taip buvo nubausti kartą.

Artimiausias rungtynes „Vytis“ žais kitą savaitę su dėl medalių kovojančiu Vilniaus „Bekentu“.