5
Šakių „Vytis“ - Jonavos „Petrochema“ (nuotr. Organizatorių)

Šakių „Vyčio“ komanda iškovojo labai svarbią pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijoje ir namuose 86:82 (24:22, 24:22, 24:19, 18:19) palaužė Jonavos „Petrochemą-Dexterą“.

5

Serijoje iki trijų pergalių šakiškiai šiuo metu pirmauja 2:1, tad jau kitose rungtynėse galės iškovoti bilietą į pusfinalį.

Rungtynes užsivedęs pradėjo Karolis Brusokas, kurio dėka „Vytis“ iniciatyvą laikė savo rankose ir išsiveržė į priekį 10:6. Šakiškių pranašumą „Petrochema-Dextera“ greitai sugebėjo panaikinti (15:15), tačiau Vidmantas Sragauskis nuramino varžovus, kaldamas kamuolį iš viršaus su pražanga – 19:15. Dar keli tikslūs metimai leido „Vyčiui“ vėl atitrūkti ryškesniu skirtumu (22:15), bet K.Brusoko, V.Sragauskio, Dominyko Domarko ir Pauliaus Beliavičiaus šūviai nesustabdė jonaviškių, kurie antrajame ketvirtyje ne tik išlygino rezultatą, bet ir persvėrė – 36:34. Į didžiąją pertrauką komandos iškeliavo esant lygiam rezultatui 44:44.

Po didžiosios pertraukos „Vytis“ į aikštę žengė nusiteikęs kovingai: pora tikslių tritaškių padėjo įgyti 8 taškų pranašumą – 56:48. Kaip ir buvo galima numanyti, „Petrochema-Dextera“ ėmėsi veiksmų ir to visko taip nepaliko, tad trečiajam kėliniui įpusėjus komandas skyrė tik 4 taškai – 60:56. Nors ketvirtojo ketvirčio pradžioje svečiai ir priartėjo (67:68), P.Beliavičius smeigė tritaškį, kuris buvo labai svarbus šakiškiams – 68:65. D.Domarkas ir K.Brusokas vėl ėmėsi lyderių vaidmens bei padidino skirtumą (78:70), o laiko liko mažiau nei 3 minutės.

Kuomet „Vytis“ pirmavo (80:71), Tadas Sebežiovas smeigė tritaškį, o Tomas Milinskas pataikė baudos metimą, tad saugiai šakiškiai jaustis nebegalėjo – 80:75. Tuo tarpu likus kiek daugiau nei minutei T.Sebežiovas dar labiau priartino „Petrochemą-Dexterą“ prie šakiškių (77:80), tačiau sudėtingą metimą iš po krepšio pataikė K.Brusokas – 82:77. Liko 33 sekundės ir „Vytis“ pirmavo (83:79), o K.Brusokas pataikė vieną baudos metimą – 84:79. Lemiamu metu Justo Vazalio ranka prie baudų metimo linijos nedrebėjo (82:85), o D.Domarkui šaltų nervų kiek pritrūko – 86:82. Vis tik „Vytis“ per likusias 3 sekundes pergalės iš rankų nebepaleido.

„Vytis“: D.Domarkas 23 (5 rez. perd.), K.Brusokas 22 (12 atk. kam.), P.Beliavičus 12, M.Užupis 10, V.Sragauskis 9, E.Serkevičius 6, I.Vaitkus 4.

„Petrochema-Dextera“: T.Milinskas 21, H.Vorotnikovas 17, J.Vazalis ir T.Sebežiovas – po 12, D.Gulbinas, K.Šarukas ir E.Aniulis – po 4.

Kitos serijos rungtynės bus žaidžiamos šeštadienį Jonavoje.