• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturi pareigūnai, kurie per savaitgalį sukėlė eismo įvykius, kaltinami pažeminę pareigūno vardą.

REKLAMA
REKLAMA

Susitikęs su statutinių organizacijų vadovais, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis teigė netoleruosiąs tokių įvykių dabar ir ateityje: „Po tokio audringo savaitgalio susitikom su vidaus reikalų sistemos vadovais. Su jais aptarėme situaciją, kai net keturi statutiniai pareigūnai vairavo išgėrę. Jie visi bus atleisti už pareigūno vardo pažeminimą be teisės į socialines garantijas.“

REKLAMA

Pasak R. Palaičio, su statutiniais vadovais aptarėme, kokios profilaktinės  ir prevencinės priemonės vykdomos užkertant pareigūnų girtavimą: „Pasidomėjau, koks tvyro psichologinis klimatas, kaip atliekami netikėti patikrinimai, ar visi pareigūnai atleisti už pažeidimus, kuriuos padarė būdami neblaivūs. Paaiškėjo, kad atleisti visi.“

REKLAMA
REKLAMA

Ministras domėjosi ir patikrinimais, vykdomais tarnybos metu policijos komisariatuose: „Tokie tikrinimai duoda gerą efektą. Tačiau tokių tikrinimų neįmanoma atlikti pareigūnų poilsio metu.“

Brifingę dalyvavęs Policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis antrino ministrui, kad nėra tiek pajėgų tikrinti pareigūnų veiksmus  laisvalaikiu: „Tikrai neįmanoma patikrinti dešimt tūkstančių pareigūnų, ką jie veikia laisvalaikiu, bet stengiamės atlikti profilaktinius aiškinimus, samdome psichologus norėdami sumažinti alkoholizmo problemą sistemoje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot S. Skvernelio, dabar priimami psichologai. Pareigūnai, turintys polinkį vartoti alkoholį, raginami bendrauti su jais ir kapelionais, kurie kol kas yra neetatiniai.

„Būtų didelė prabanga atstumti specialistą dėl to, kad jis vartoja alkoholį. Tokius stengiamės išlaikyti suteikiant nemokamą pagalbą. Policija bendradarbiauja su anoniminių alkoholikų grupėmis, kurios taip pat padeda atsikratyti arba sureguliuoti problemą“.

REKLAMA

S. Skvernelis pasidžiaugė, jog naujos kartos psichologai, niekada nedirbę sistemoje, kitaip dirba, todėl efektas kovojant su pareigūnų alkoholizmu, yra didelis.

Policijos komisariatuose veikiantys psichologų kabinetai yra atskirti nuo įstaigos ir turi atskirus įėjimus.

Itin svarbu, anot S. Skvernelio, priversti pareigūną vertint darbo vietą ir teikti daugiau motyvu: „Vis dar galioja nuomonė, jog policininko pažymėjimas padės išvengti atsakomybės. Džiaugiuosi, jog  kelių policininkai nepasiduoda ir baudžia neblaivius pareigūnus“.

REKLAMA

Generalinis komisaras pažymėjo, jog tokia gausa įvykių, kur figūruoja policijos pareigūnai, yra atsitiktinumas: „Tačiau reikės paanalizuoti, kodėl dauguma eismo įvykių, padarytų pareigūnų vyksta vasarį. Jeigu pamenate, tragiški įvykiai Aleksandrioje ir pernai Trakų rajone įvyko vasario mėnesį“

S. Skvernelio teigimu, Alytuje neblaivus vairavo jaunas pareigūnas, kuriam vykdomas bandomasis laikotarpis. Dar kitas pateko į techninį įvykį, tačiau kažkodėl, matyt, nebūdamas tikras dėl savęs, atsisakė tikrintis blaivumą.

Policininkas, partrenkęs  nepilnametę Vilniuje, šiuo metu yra areštinėje. Kadangi nukentėjusioji gydoma ambulatoriškai, jam teks atsakyti administracine tvarka. Tačiau į darbą pareigūnas nebus grąžintas.

Taip pat skaitykite:

Kokia visuomenė, tokie ir pareigūnai?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų