• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mesdami didžiules injekcijas į savo šalių ekonomikas politikai jau dabar turėtų susimąstyti, kaip tuos pinigus ištraukti iš sistemos, kai prasidės ūkio atsigavimas. Kitaip pasaulyje kils ilgalaikė didžiulės infliacijos banga. Tai bus krizė po krizės.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai perspėjo Vokietijos finansų ministras Peeras Steinbruckas. Jis sakė, kad pasaulio ekonomikai pradėjus atsigauti gali kilti didžiulė infliacija.

REKLAMA

Šie ministro komentarai rodo vis didesnį Vokietijos susirūpinimą pernelyg laisva monetarine politika, kurią vykdo centriniai bankai visame pasaulyje, bei iki šiol dar neregėtu finansiniu stimuliavimu, kurio imasi vyriausybės.

"Man kelia nerimą tai, kad priemonės, kurių imasi pasaulis, finansuojamos milžiniškomis skolomis, gali nutiesti kelią į naują krizę, - sakė P.Steinbruckas bulvariniam dienraščiui "Bild". - Į rinkas pumpuojama tiek daug pinigų, kad kapitalo rinkos gali ir neatlaikyti, o tai prasidėjus atsigavimui baigsis pasauline infliacija."

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel kalbėjo panašiai. Praėjusį mėnesį ji sakė "The Financial Times", kad šitoks kiekis pinigų, skiriamų ekonomikos augimo paskatinimui, gali destabilizuoti ekonomikos atsigavimą. Vokietijos politikai būgštauja, jog finansų rinkos gali būti nepajėgios absorbuoti šių injekcijų, o tai neišvengiamai atves prie ilgalaikės infliacijos ir galbūt vėl sukurs naujus turto kainų burbulus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Mes nekalbame apie trumpalaikę infliaciją, - aiškino P.Steinbruckas. - Tačiau mąstydami apie netolimą ateitį turime pradėti sukti galvas, kaip ištraukti milijonus, kuriuos pumpuojame į savo ekonomikas, atgal iš sistemos. Tai bus ypatingas uždavinys centriniams bankams, įskaitant ir Europos centrinį banką."

Dėl to, kad yra labai priklausoma nuo eksporto, Vokietijos ekonomika - viena labiausiai Europoje paveiktų pasaulinio nuosmukio. Bendrojo vidaus produkto smukimas šiemet sieks 4,5-7 proc., o praėjusią savaitę paskelbti duomenys rodo, jog infliacija Vokietijoje žemiausia per pastaruosius 11 metų.

REKLAMA

Peteris Bofingeris, vienas iš penkių akademikų, kurie pataria vyriausybei ekonomikos politikos klausimais, Socialdemokratų partijos narys kaip ir P.Steinbruckas, sako, jog Berlyno susirūpinimas infliacija nepagrįstas. "Vokietijai negresia infliacijos pavojus artimiausioje ateityje. Priešingai, aiškiai įžvelgiu defliacijos pavojų", - sakė jis.

Paklaustas, kaip tuomet kovoti su krize, P.Steinbruckas pripažino, kad didesnio viešojo investavimo programoms nėra jokių "protingų alternatyvų". Kitaip nei JAV, Vokietijoje dar nėra požymių, kad ekonomika pasiekė dugną. "Niekas nesibaigė. Niekas negali garantuoti, kad blogiausia jau praeityje", - sakė Vokietijos finansų ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų