0

„Stožice“ arenoje vyko tikras krepšinio trileris – Kroatijos ir Graikijos rinktinės buvo priverstos žaisti net du pratęsimus. Jezmino Repešos auklėtiniai parklupdė graikus – 92:88 ir privertė Graikiją susikrauti lagaminus namo. Vadinasi, Lietuvos rinktinės varžovai bus Italijos arba Ispanijos krepšininkai.

Damira Markota: „Kiekvienos rungtynės – mums svarbios. Mes nusipelnėme šios pergalės ir tai – dar didesnis postūmis keliaujant medalių link. Visas 50 minučių buvome susikoncentravę. Esame labai pavargę, tačiau kai laimi tokias rungtynes – visas „juodas“ darbas aikštėje atsiperka. Nesvarbu prieš ką žaisime ketvirtfinalyje: Ukraina, Ispanija ar Prancūzija – visos rungtynės vienodai svarbios.“

Nuo pat pirmų minučių kroatai kibo į atlapus Graikijos krepšininkams. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui J. Repešos auklėtiniai turėjo progą triumfuoti, tačiau likus 9 sekundėms iki finalinės sirenos Nikos Zisis pataikė tritaškį – 70:70 ir taip išplėšė pratęsimą.

Pirmajame pratęsime nei vienai, nei kitai komandai neišėjo susikrauti solidaus skirtumo, o nuskambėjus sirenai, ši skelbė antrą pratęsimą. Per jį kroatams pavyko susikrauti net 7 taškų skirtumą, tačiau taiklūs Yanio Bourosio ir N. Zisio metimai skirtumą išlygino - 86:86. Likus 40 sekundžių kroatai baudos metimais skirtumą padidino iki 4 taškų - 90:86, o per likusias 2 sekundes graikams nepavyko išsigelbėti - 88:92.

Kroatija: B.Bogdanovičius – 22, A.Tomičius – 15, R.Ukičius – 14, D.Draperis – 13.

Graikija: Y.Bourousis – 21, V.Spanoulis – 18, N.Zisis ir K.Kaimakoglou – po 14.