0
TV3

Daugiau nei tris kėlinius Kauno „Žalgirio“ krepšininkai buvo arti revanšo mače su Atėnų „Panathinaikos“ komanda, tačiau energija pulsavusi „Žalgirio“ arena neišvydo savo numylėtinių pergalės. Eurolygos „Top 16“ etapo aštuntojo turo rungtynes žalgiriečiai pralaimėjo 73:78 (22:19, 21:21, 15:16, 15:22) rašo oficiali klubo svetainė.

Pirmosios penkios rungtynių minutės buvo itin rezultatyvios. Dimitris Diamantidis ir Roko Ukičius atidarė „Panathinaikos“ sąskaitą dviem taikliais tritaškiais (6:2), bet audringai palaikant žiūrovams tiksliai žaidė ir žalgiriečiai – pasižymėjo Robertas Javtokas, Oliveris Lafayette‘as ir tritaškį įmetęs Kšištofas Lavrinovičius – 7:6. D.Diamantidis ir Tremmellas Dardenas taip pat apsikeitė tritaškiais, o pirmaujanti komanda pradėjo keistis po kiekvienos rezultatyvios atakos.

„Žalgirio“ gretose po O.Lafayette‘o perdavimo „ore“ įdėjo R.Javtokas, įveikęs Jono Mačiulio gynybą dar du taškus pelnė T.Dardenas, iš vidutinio nuotolio įmetė ir naujasis komandos kapitonas Marko Popovičius – 16:15. Perėmęs kamuolį O.Lafayette‘as atliko perdavimą lengvam K.Lavrinovičiaus metimui, o vėliau M.Popovičius ir Jeffas Foote‘as taikliomis baudomis kiek padidino skirtumą – 22:17. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 22:19.

Kamuolį puolime atsikovojęs J.Foote‘as buvo pirmųjų antrojo kėlinio taškų autorius – 24:19. Neapsigynęs nuo Michaelo Bramoso tritaškio Mindaugas Kuzminskas kitoje aikštės pusėje atsirevanšavo tuo pačiu – 27:22. Po to M.Kuzminskas gavo „stogą“ nuo varžovo, bet ir vėl nepasidavė ir kitoje atakoje pelnė du taškus iš po krepšio (29:24). Nors poroje atakų nepasisekė R.Javtokui, metimu nuo lentos Rimantas Kaukėnas ir iš M.Popovičiaus perdavimo sulaukęs tas pats R.Javtokas padidino persvarą iki 6 taškų (33:27).

Jasono Kapono tritaškis buvo sumažinęs „Panathinaikos“ atsilikimą iki minimumo (32:33), tačiau kamuolį puolime atsikovojęs K.Lavrinovičius ir po krepšiu prasiveržęs T.Dardenas vėl stumtelėjo į priekį šeimininkus – 37:32. Į du sėkmingus graikų antpuolius dviem tritaškiais iš eilės atsakė O.Lafayette‘as (43:37) ir tik R.Ukičiaus tolimas šūvis paskutinėje antrojo kėlinio atakoje sumažino „Žalgirio“ pranašumą iki 3 taškų – 43:40.

Per trečiojo ketvirčio pirmąją pusę žalgiriečiai surengė tris gražias atakas, kai pasižymėjo M.Popovičius, K.Lavrinovičius ir R.Javtokas.

Deja, tai buvo vieninteliai rezultatyvūs kauniečių antpuoliai per tą laiką ir po krepšiu prasiveržęs J.Mačiulis persvėrė rezultatą – 50:49. Taiklų T.Dardeno metimą iš vidutinio nuotolio niekais pavertė M.Popovičiui teisėjų skirta techninė pražanga (53:51). Su tuo nesitaikstė O.Lafayette‘as, kuris smeigė tritaškį ir pridėjo reidą po krepšiu – 56:53. D.Diamantidis pataikė savo trečiąjį tritaškį ir lygino rezultatą (56:56). Paskutinė trečiojo kėlinio ataka priklausė „Žalgiriui“ ir ją atsikovojęs kamuolį po krepšiu su sirena sėkmingai pabaigė J.Foote‘as – 58:56.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui J.Foote‘as ir toliau galingai grūmėsi po abiem krepšiais. Jis atsikovojo porą kamuolių ir pridėjo baudos metimą, o O.Lafayette‘as dar kartą sėkmingai prasiveržė link krepšio – 61:56. Žiūrovų nepasitenkinimą sukėlė pora teisėjų švilpukų, kurie „Panathinaikos“ leido pelnyti 4 taškus. Užtat kitoje aikštės pusėje puikiai rungtyniavęs O.Lafayette‘as iškišo perdavimą R.Kaukėnui – 63:60. Visgi D.Diamantidis vėl pataikė iš toli ir lygino rezultatą – 63:63. „Žalgiris“ pirmavo minimalia persvara po brolių Lavrinovičių ir M.Popovičiaus atakų (65:63, 69:68), bet „Panathinaikos“ duetas R.Ukičius ir J.Gistas užbaigė net 5 atakas iš eilės ir atsiplėšė 75:69.

Nesėkmingą atkarpą nutraukė Popo reidas po krepšiu (75:71), bet net ir porą kartų apsigynus R.Kaukėno ir O.Lafayette‘o metimai tikslo nepasiekė. „Panathinaikos“ nepataikė ir darsyk, tačiau atsikovojo kamuolį ir R.Ukičius pataikė lemiamą metimą likus žaisti 21 sekundę – 77:71. Puolime sugaišus 9 sekundes įdėjo D.Lavrinovičius. Deja, šis epizodas nieko nepakeitė ir „Žalgiris“ pralaimėjo mačą 73:78.