Vilniuje, Plytinės kartodrome vyko II-sis Lietuvos kartingo čempionato (LKČ), Lietuvos kartingo federacijos taurės ir BMW formulės mini etapai. Šeštadienį per važiavimus oras buvo idealus, švietė saulė ir oro temperatūra buvo pakilusi iki 23 laipsnių šilumos. Sportininkams tai buvo idealios sąlygos startuoti ir pasiekti kuo geresnių rezultatų šiame etape. Nors šiame etape turėjo startuoti „Retro Kart“ etapas, tačiau tai neįvyko dėl mažo dalyvių skaičiaus. „Retro Kart“ klasės kartingų, deja buvo tik 4. Šiame etape, 8 klasėse dalyvavo 60 sportininkų ir 15 komandų, Lietuvos bei Rusijos sportininkai.

Antrasis Lietuvos kartingo čempionato etapas (nuotr. Organizatorių)Antrasis Lietuvos kartingo čempionato etapas (nuotr. Organizatorių)

„Micro“ klasėje labai įdomi kova vyko tarp Ąžuolo Eiduko (Nr.13, „MS Kart“) ir Deimanto Šimkūno (Nr.7, „IJ Racing“). Jaunieji sportininkai kovojo nuo pirmo iki paskutinio rato. Nors Ąžuolą spaudė ir bandė lenkti Deimantas, tačiau Ąžuolas atlaikė varžovo spaudimą ir šiame etape užėmė 1-ą vietą. Deimantas tuo tarpu iškovojo 2-ąją vietą.

„Mini 60“ klasėje kova dėl I-os vietos vyko tarp Gusto Grinbergo (Nr.11, „Promo Kartas“) ir Justo Jonušio (Nr.75, „Promo Kartas“). Nors Gustas kvalifikacijoje ir buvo greitesnes, tačiau pusfinalio važiavime užėmė 3-ią, o finaliniame važiavime 2-ą vietą. Įdomu tai, jog Gustas šį savaitgalį, oficialiuose važiavimuose buvo pats greičiausias savo klasėje. Jis pasiekė greičiausius rato įveikimo laikus ir tik treniruotėje už jį greičiau, tiesa tik šimtosios sekundės dalimis, važiavo komandos draugas Justas. Taigi, šioje klasė vyko įdomi kova tarp komandos draugų: Justas Jonušis užėmė 1-ą, Gustas Grinbergas 2-ą ir Martynas Gurtajus (Nr.55, Šiaulių KK) 3-ią vietas.

„Rok“ klasėje nepralenkiamu šį savaitgalį buvo Paulius Paškevičius (Nr.28, „MS Kart“). Jis visuose važiavimuose ne tik užėmė pirmąsias vietas, tačiau ir jo pasiekti važiavimuose ratų įveikimo laikai, buvo patys geriausi. 2-ą vietą užėmė Artūras Matusevičius (Nr.8, „Paske Racing“), gerai važiavęs pusfinalio ir finaliniuose važiavimuose, kur jis taip pat buvo 2-as. 3-ą vietą iškovojo Vitalij Ivickij (Nr.5, „ARTkart“). Vitalijus etapas po etapo kilo iki 3-sios vietos. Kvalifikacijoje buvo 5-as, pusfinalio važiavime 3-as, o finaliniame 2-as.

„Rok Junior“ negausioje klasėje beveik identiškus laikus viso savaitgalio važiavimuose rodė Ignas Dagilis (Nr.151, „IJ Racing) ir Jevgenij Fedorenko (A&M Rotena Racing). Tačiau Ignas nors ir labai nedaug, bet visuose važiavimuose buvo greitesnis už Jevgenijų ir užėmė 1-ą vietą šiame etape. Jevgenijui atiteko 2-oji, o Lukui Stanevičiui (N.111, MS Kart) 3-oji vieta.

„KZ2 Plius“ klasėje ir vėl buvo nepralenkiamas Paulius Paškevičius (Nr.128, „Paske“ Racing), kuris kaip ir „Rok“ klasėje buvo visuose važiavimo greičiausias ir užėmė 1-ą vietą. Artima kova vyko dėl antrosios vietos. Čia kovojo Ignas Misevičius (Nr.198, „MS Kart“) ir Simas Tankevičius (Nr.21, „AJ Racing“). Sportininkų laikai buvo beveik vienodi, tačiau šį kartą greitesnis buvo Ignas, kuris ir užėmė 2-ą vietą. Simui atiteko 3-ji prizinė vieta.

Lietuvos kartingo federacijos taurės, „Open 125 Jenior“ klasėje, greičiausas buvo Domantas Čepas (Nr.101, „Cepo Racing“). 2-ą vietą visuose važiavimuose iškovojo Joris Dumčius (Nr.141, „ARTkart“), 3-ają Andrėjus Apočkinas (Nr.555, „AJ Racing“). Open 125 Senior klasėje nugalėjo Andrėj Karotin (Nr.17, „A&MRotena Racing“), Zenonas Urbonas (Nr.51, „AJ Racing“) finaliniame važiavime pakilo iki 2-sios vietos, o Kęstutis Labukas (Nr.19, „A&MRotena Racing“) iškovojo sunkią 3-ą prizinę vietą šiame etape.

„BMW Formulės“ mini klasėje visą savaitgalį Tomas Vaitekūnas (Nr.8, „Promo Kartas“) demonstravo gerus rezultatus, kvalifikacijoje ir pusfinalio važiavimuose jis buvo greičiausias. Tačiau finaliniame važiavime nuo pat starto vyko kova ir jos nugalėtoju tapo Kasparas Mičiūnas (Nr.20, „Promo Kartas“). Jau po keleto posūkių jis aplenkė Tomą Vaitekūną ir iki pat finišo neužleido pirmosios vietos. Trečią vietą užėmė sezono naujokas Ignas Kaselis (Nr.32, „Promo Kartas“).