REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Daugiafunkcis kompleksas (Vilniaus sav. nuotr.)

Prieš tris dešimtmečius pradėtas statyti ir dėl lėšų trūkumo ilgam apleistas nacionalinis stadionas Vilniuje per kelerius metus turėtų įgauti kūną. Vis tik numatoma, kad šioje erdvėje kursis ne tik sporto erdvė, bet ir prekybos centras, sporto muziejus, darželis ir dar daug visko. Tokius planus ilgametis architektas tiesiai šviesiai vadina absurdu ir pinigų švaistymu.

6

Prieš tris dešimtmečius pradėtas statyti ir dėl lėšų trūkumo ilgam apleistas nacionalinis stadionas Vilniuje per kelerius metus turėtų įgauti kūną. Vis tik numatoma, kad šioje erdvėje kursis ne tik sporto erdvė, bet ir prekybos centras, sporto muziejus, darželis ir dar daug visko. Tokius planus ilgametis architektas tiesiai šviesiai vadina absurdu ir pinigų švaistymu.

REKLAMA

Daugiafunkcį kompleksą Šeškinės rajone planuojama pradėti statyti ne vėliau nei 2020-aisiais, o dienos šviesą išvysti jis turėtų 2023 m., praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Projektas kainuos apie 78 mln. eurų – dalį šios sumos dengia Europos Sąjungos parama, kitką – Vilniaus miesto savivaldybė ir valstybė.

Daugiafunkcis kompleksas bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui. Planuojama, kad komplekse bus įrengtas ne mažiau nei 15 tūkst. vietų stadionas, sporto muziejus. Komplekse atsiras 300 vietų vaikų darželis, bent 3 futbolo aikštelės, lengvosios atletikos stadionas, sporto salės, kultūros ir ugdymo veiklų centras, biblioteka.

REKLAMA
REKLAMA

Laiko pinigų švaistymu

Trečiadienį Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijai susirinkus aptarti projekto, architektas Vytautas Jurgis Dičius piktinosi, kad nacionalinis stadionas statomas bene tris dešimtmečius, o jam iššvaistyti šimtai milijonų.

REKLAMA

 

„2006 metais jo statyba buvo paskelbta kaip nacionalinės svarbos objekto. Per 2007-2008 metus ten yra įdėta 100 mln. litų, o rezultatai kol kas matomi. Kiek buvo valdžių Vilniuje, nė viena iš jų sportu nesirūpino, išpardavinėjo visas bazes. Nacionalinio stadiono teritoriją pardavė „Vilniaus prekybai“, - posėdyje kalbėjo V. J. Dičius.

Dabar Šeškinės mikrorajone planuojamą statyti daugiafunkcį kompleksą architektas tiesiai šviesiai vadina absurdu ir sako „pasauly niekur nemačiau, kad būtų prekybos centro ar stadiono teritorijoje statomi vaikų darželiai“. Esą Šeškinėje 300 vietų darželis – per daug, kai kituose rajonuose vietų trūksta.

REKLAMA
REKLAMA

„Pastaruoju metu nauja Vilniaus savivaldybės taryba sugalvojo atsisakyti nacionalinio stadiono, sugalvojo tokį kompleksą, kuris jokio ryšio neturi funkciniu požiūriu. Tai konglomeratas įvairių statinių, kuris, mano nuomone, reikalingas pinigus išgauti. Tarybai kitais metais baigiasi kadencija, jei pavyks šiemet ką išmušti, kitąmet jie gali ir nebūti šventi“, - sakė V. J. Dičius.

Apšaukė gigantomanija

Kritikos projektui pažėrė ir frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Vytautas Kamblevičius, teigiantis, kad projektas tik įrodo, jog sergame gigantomanija.

„Mes visuomet sergame gigantomanija. Jei būtume protingai mąstę, jis būtų jau pastatytas. Pamenate, buvo sutvarkyta, projektas paruoštas, tada užsimanė pagražinti tą sarkofagą. Kaip šveitė tas sarkofagas per galvą, tai viskas nuėjo ant žemės“, - senojo stadiono statybas prisiminė V. Kamblevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Parlamentaras apskritai netiki, kad pavyks sulaukti daugiafunkcio pastato.

„Įsivaizduojate, kiek reikia pinigų? Tuos pinigus galime panaudoti regionuose, rajonuose, pastatykime normalų (stadioną – aut. past.), be jokių... Dabar didybės manija sergame. Aš nenoriu būti šiandien kritikas, bet man atrodo, kad mūsų amžiuje to stadiono nesulauksime“, - prognozavo V. Kamblevičius.

Suteiks vertės mikrorajonui

Į kritiką Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis atkrito sakydamas, kad Vilniaus valdžia ir Vyriausybė į naująjį statinį žiūri kompleksiškai, todėl toje teritorijoje ir atsiras teik daug veiklos ir erdvių.

REKLAMA

 

„Galima kalbėti apie tai, kad visame tame komplekse yra daug daugiau nei stadionas. Mes tą pripažįstame ir nėra ko slėpti. Sporto infrastruktūros poreikiai Vilniaus mieste yra dideli, jie nėra patenkinami. Tų visų poreikių tiek Vilniaus miestui, tiek Lietuvai yra. Tas sporto muziejus tam, kad sukurtume kažką gražaus Lietuvos valstybei ir parodytume pasiekimus, kuriuos turime“, - posėdyje sakė P. Poderskis.

Jo teigimu, viename Vilniaus mikrorajonų atsirasiantis daugiafunkcis kompleksas privalo kažką atiduoti bendruomenei, suteikti jai papildomos vertės, todėl komplekse ketinama atidaryti ir darželį, ir kultūros centrą.

Apskundė sprendimą

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad nacionalinio stadiono koncesijos konkurse dalyvavusi ir iš jo pašalinta bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ ketina skųsti įmonei nepalankų teismo sprendimą, kad jos pasiūlymas atmestas pagrįstai. Bendrovės atstovas sako, jog teismo sprendimas yra neteisėtas, todėl įmonė toliau sieks, kad jos pasiūlymas būtų vertinamas.

REKLAMA

„Axis Industries“ kartu su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“ ir architektų bendrovėmis „Populous“ bei „Cloud architektai“ kompleksą siūlo pastatyti už 79,9 mln. eurų. Konsorciumui pateikus detalizuotą stadiono urbanistinį ir architektūrinį sprendinį, finansinės veiklos modelį ir komercinės veiklos verslo planą, pasiūlymas bus vertinamas iki birželio vidurio, vėliau prasidės oficialios derybos.

25 metų trukmės koncesijos sutarties pasirašymas numatytas 2019 metų vasarą. „Vilniaus nacionalinis stadionas“ su partneriais darbus siūlė atlikti už 77,886 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų