Šiandien Norvegijos Stavangerio mieste Vilniaus „Vėtros“ klubas bandė išsaugoti prieš dvi savaites namuose įgytą trapią vieno įvarčio persvarą. Deja, to padaryti nepavyko – „Viking“ klubas triumfavo 2:0 ir užvėrė mūsiškiams duris į antrąjį UEFA taurės etapą.

Norvegų klubas nuo pirmųjų mačo minučių ėmė įrodinėti, kas yra aikštės šeimininkai, ir jau 3 minutę išsiveržė į priekį, kai po kampinio pasižymėjo pirmas prie kamuolio suskubęs ekipos kapitonas danas Nikolajus Stokholmas - 1:0. Blogesnio scenarijaus vilniečiams būti ir negalėjo – vos prasidėjus rungtynėms jie lengva ranka išbarstė taip sunkiai susikrautą persvarą.

Vis tik pabudę po šalto dušo „Vėtros“ žaidėjai ėmė patys ieškoti kelių link varžovų vartų. Dažniausiai skandinavų komandos gynybines užkardas buvo bandoma pramušti tolimais smūgiais – savo laimę pabandė pirmojo susitikimo herojus Anatolijus Ostapas ir aktyvusis Darvydas Šernas.

Nesnaudė ir norvegai, kurių atakos buvo daug aštresnės. 33 minutę po pražangos savo baudos aikštelėje į vilniečių vartus arbitras iš Ukrainos nedvejodamas paskyrė 11 metrų baudinį. Prie kamuolio stojusio to paties Nikolajaus Stokholmo koja nesudrebėjo – 2:0.

Antrajame kėlinyje didesnę iniciatyvą rodė nepalankaus rezultato prie sienos priremti „Vėtros“ futbolininkai, bet patikimai žaidusi „Viking“ klubo gynybos grandis neleido mūsiškiams ne tik įsismaginti, bet ir sukurti ką nors pavojingesnio. Bene aktyviausias Virginijaus Lubšio auklėtinių gretose buvo legionierius iš Makedonijos Dejanas Milošeskis, paleidęs du tolimus šūvius link šeimininkų vartų.

Kuo toliau, tuo norvegai jautėsi saugiau. Alexas Odegaardas du kartus buvo labai arti trečiojo įvarčio į „Vėtros“ vartus, bet pasigailėjo tokį ilgą kelią iki Norvegijos sukorusių lietuvių. Stavangerio klubas šventė užtikrintą pergalę ir, bendru rezultatu 2:1 palaužę Vilniaus komandos pasipriešinimą, žengė į antrąjį UEFA taurės turnyro etapą. Mums belieka tikėtis, kad į jį sugebės prasimušti ir Marijampolės „Sūduva“ .