REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės pabaigoje užbaigiamas 2006-2008 m. vykdomas ES struktūrinių fondų remiamas projektas „Tarpkryptinės plečiamosios kriminologijos studijos Vilniaus universitete“. Projektas įgyvendinamas Vilniaus universitete (VU) bendradarbiaujant su valstybės mokslo įstaiga Teisės institutu. Pagrindiniai projekto pasiekimai – sukurtos jungtinės tarpkryptinės plečiamosios kriminologijos magistrantūros studijos bei įkurtas „Kriminologinių studijų centras“.

REKLAMA
REKLAMA

Vystant projektą taip pat sudarytos galimybės doktorantams kelti kvalifikaciją kaip būsimiems dėstytojams, parengti ir išleisti vadovėliai. Per dvejus metus buvo nuolat organizuojami dėstytojų ir mokslininkų tyrėjų dalykiniai vizitai, doktorantų stažuotės į ES šalių mokslo ir studijų institucijas.

REKLAMA

Aleksandras Dobryninas, projekto vadovas, VU Filosofijos fakulteto Sociologijos katedros profesorius, užbaigtą mokslinį projektą vertina palankiai. „Šis projektas atskleidė visiškai naujas akademines galimybes Lietuvoje. Baigę studijas studentai galės dirbti kaip sociologai, kaip psichologai ar kaip teisininkai, bet kartu, pagal savo kompetenciją, jie bus dar ir kriminologai. Jie galės dirbti teisėsaugos institucijose, policijos analitiniuose skyriuose, Vidaus reikalų ministerijoje, taip pat bausmių atlikimo, sistemoje, įvairiose nevyriausybinėse organizacijose“, – sako profesorius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Dobrynino, siekiama, kad įvairiose valstybinėse institucijose, taip pat ir viešosiose įstaigose, dirbtų kuo daugiau žmonių, kurie profesionaliai išmano kriminologines problemas. Pabrėžiama, jog šių problemų nežinojimas labai brangiai kainuoja visai visuomenei.

Šių metų gegužės 9 - 10 d. organizuotoje baigiamojoje projekto tarptautinėje konferencijoje „Tarpdalykinės kriminologijos studijos: patirtis ir perspektyvos“ įvertintas kriminologijos studijų projektas Lietuvoje, taip pat pristatytas studijų poreikis ir galimybės bei jų turinys. Konferencijoje pranešimus skelbė žymūs Lietuvos akademikai, garsių Suomijos, Vokietijos, Lenkijos, Australijos, Slovėnijos, Didžiosios Britanijos ir Olandijos Aukštųjų mokyklų profesoriai, mokslininkai tyrėjai. „Džiaugiamės, kad kriminologijos studijų projektas susilaukė didelio užsienio mokslininkų dėmesio. Savo patirtimi ir žiniomis konferencijoje dalinosi devyni užsienio universitetų aukščiausios kvalifikacijos specialistai“, – sako Algimantas Čepas, Valstybės mokslo įstaigos Teisės instituto direktorius.

Įgyvendinant projekto veiklas, bendradarbiauja Vilniaus universitetas (Filosofijos fakulteto Sociologijos ir Bendrosios psichologijos katedros, Teisės fakulteto Baudžiamosios teisės katedra), o taip pat ir projekto partneris – valstybės mokslo įstaiga Teisės institutas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų