39
Vilniaus „Rytas“ – Malagos „Unicaja“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Antradienio vakarą Vilniaus „Rytas“ sėkmingai pradėjo savo kelią Europos taurėje. Savų žiūrovų akivaizdoje vilniečiai rezultatu 80:72 (20:13, 14:23, 20:19, 26:17) nugalėjo Malagos „Unicaja“ komandą.

39

„Rytas“ apgynė namų sienas, o Dainiaus Adomaičio auklėtiniai iškovojo pirmąją pergalę Europos taurės turnyre. Po permainingos kovos ir Eimanto Bendžiaus tritaškių buvo nugalėta dar pernai Eurolygoje žaidusi „Unicaja“.

Pergalę lėmė puikiai vilniečių sužaistas ketvirtasis kėlinys. Prieš jo pradžią „Rytas“ dar atsilikinėjo, tačiau per paskutines 10 minučių įrodė savo pranašumą.

Rungtynes aktyviau pradėjo „Rytas“. Vilniečiai spurtavo 9:0, tačiau netrukus svečiai įjungė aukštesnę pavarą ir rungtynės iki antrojo kėlinio pabaigos vyko taškas į tašką.

Po dviejų kėlinių „Rytas“ skaičiavo dviejų taškų (34:36) deficitą.

Antrą rungtynių pusę sėkmingiau pradėjo „Unicaja“. Trečiojo kėlinio viduryje svečiai buvo išsiveržę 7 taškų skirtumu (36:43).

„Rytą“ į dvikovą vis sugrąžindavo puikus Eimanto Bendžiaus žaidimas. Trečiojo kėlinio viduryje E. Bendžius pelnė dar du tritaškius iš eilės ir vilniečiai atsilikinėjo jau dviem taškais (45:47).

Įspūdingas Ch. Kramerio epizodas trečiojo kėlinio pabaigoje pakėlė visą „Siemens“ areną ant kojų – amerikiečio dėjimas per varžovų vidurio puolėją sumažino „Ryto“ atsilikimą iki dviejų taškų (51:53), o prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė vos vienas taškas (54:55). Tiesa, po šio epizodo krepšininkas dvikovos tęsti nebegalėjo.

Ketvirtą kėlinį aktyviau pradėjo vilniečiai. Keturi iš eilės „Ryto“ taškai leido įgauti minimalią persvarą (58:55), tačiau vos per dvejas minutes Vilniaus komanda surinko 5 komandines pražangas.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui varžovai buvo persvėrę rezultatą, tačiau „Rytas“ po sėkmingo Evaldo Kairio žaidimo ir D. J. Seeley tritaškio įgavo 9 taškų persvarą (68:59). Vėliau persavarą dar padidino Eimantas Bendžius bei D. Suttonas ir likus minutei komandas skyrė 11, o vėliau ir 13 taškų (80:67).

Tapo aišku, kad pirmąją pergalę Europos taurėje vilniečiai iškovos jau šįvakar.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 18, Evaldas Kairys 15, Dominique'as Suttonas ir D.J. Seeley – 12.

„Unicaja“: Mathiasas Lessortas 16, Brianas Robertsas 13, Adamas Waczynskis ir Kyle'as Wiltjeras – po 9.

Tiesa, „Ryto“ treneris Dainius Adomaitis prieš antradienio rungtynes akcentavo tai, kad vilniečiai vis dar ieško dviejų pajėgių krepšininkų, galėsiančių sustiprinti sudėtį.

Prieš šį sezoną Malagos klubas atsisveikino su treneriu Juanu Plaza, jo vietą užėmė ispanas Luisas Casimiro.

Malagos „Unicaja“ Europos taurę iškovojo 2017 metais.

Startinės komandų sudėtys:

„Rytas“: Dominique Sutton, Dennis Seeley, Mindaugas Girdžiūnas, Evaldas Kairys, Arnas Butkevičius.

„Unicaja“: Jaime Fernandez, Adam Waczynski, Brian Roberts, Mathias Lessort, Kyle Wiltjer.

RUNGTYNIŲ EIGA:

1 kėlinys. (20:13)

Vilniečiai dvikovą pradėjo kur kas aktyviau. „Siemens“ arenoje gausiai sirgalių palaikomas „Rytas“ spurtavo 9:0. Vėliau trimis taškais atsakė svečiai, tačiau E. Kairys vėl padidino persvarą (11:3).

Įpusėjus kėliniui „Ryto“ puolimas ėmė strigti, o tuo pasinaudoję svečiai po dviejų taiklių G. Shermadini baudų metimų sumažino deficitą iki dviejų taškų. Vėliau jį ir išlygino (11:11). D. Adomaitis žaidėjus kviečia į pirmą pasitarimą.

Prasidėjus paskutiniosioms kėlinio minutėms vilniečiai vėl surengė spurtą ir po kėlių sėkmingų epizodų bei vieno taiklaus D. Seeley baudos metimo „Rytas“ atitrūko (18:13).

Vilniečiai pirmajame kėlinyje puikiai sužaidė gynyboje ir kėlinį laimėjo rezultatu (20:13).

2 kėlinys. (34:36)

Antrąjį kėlinį šeimininkai vėl pradėjo aktyviau, E. Bendžius pelnė du tritaškius iš eilės (26:15), „Rytas“ apsigynė, o greitą ataką efektingu dėjimu užbaigė D. Suttonas (28:15).

Prabėgus kelioms antrojo kėlinio minutėms komandos pradėjo rungtyniauti rezultatyviau, M. Echodas pelnė keturis taškus iš eilės, svečiai atsakė tritaškiu (32:22)

„Ryto“ puolimas įpusėjus kėliniui buvo kiek pristrigęs, kelis kartus nesėkmingai užpulti bandė Ch. Krameris bei D. Suttonas, o svečiai sumažino atsilikimą iki 7 taškų (32:25).

Svečiai antrojo kėlinio pabaigoje visiškai sustabdė vilniečių puolimą ir patys surengė spurtą 2:9. Po antrojo kėlinio svečiai pirmauja rezultatu (34:36).

3 kėlinys. (54:55).

Trečiąjį kėlinį komandos pradėjo nerezultatyviai, kelis laisvus metimus prametė „Ryto“ snaiperiai. Svečiai savo ruožtu smeigė tritaškį ir sėkmingai užbaigė greitą ataką. Skirtumas auga (36:43).

Eimantas Bendžius tęsia savo šou. Du iš eilės lietuvio tritaškiai neleidžia svečiams atitrūkti. Tiesa, „Rytas“ ir toliau atsilieka (45:49). Komandos apsikeitė „alley-oop“ epizodais, rungtynės toliau vyksta taškas į tašką (47:51).

Įspūdingas Ch. Kramerio epizodas! Dėjimas iš viršaus per varžovų vidurio puolėją pakėlė visą areną ant kojų. Komandas skiria du taškai (51:53).

Svečiai kėlinio pabaigoje pradėjo strigti, o tuo puikiai pasinaudoję vilniečiai prieš ketvirto ketvirčio pradžią atslikimą sumažino iki vieno taško (54:55).

4 kėlinys. (80:67).

Lemiamą ketvirtį aktyviau pradėjo vilniečiai. Keturi iš eilės taškai ir „Rytas“ priekyje. Tiesa, vilniečiai jau surinko leistiną pražangų skaičių, tad „Unicaja“ grįžta į kovą realizuodami baudų metimus (58:59).

„Rytas“ dominuoja gynyboje, E. Kairys pelno du taškus su pražanga, D. J.  Seeley prideda tritaškį ir vilniečiai priekyje jau 9 taškais (68:59).

Vilniečiai buvo pabėgę ir 10-ies taškų skirtumu, tačiau svečiai atsakė tritaškiu. (72:65). E. Bedžiaus reidas, dar kelios nesėkmingos svečių atakos ir likus dviejoms minutėms komandas vėl skiria 9 taškai (74:65).

Jau 13 taškų (80:67). Vilnius švenčia - rezultatu 80:72 buvo nugalėti svečiai iš Malagos.