HC „Baltica“ sekmadienį per atvirojo Rusijos jaunimo ledo ritulio lygos (MHL) pirmenybes Latvijoje antrą kartą iš eilės įveikė „Prizma-Riga“klubą rezultatu 4:2 (0:1, 2:0, 2:1). Vakar lietuviai laimėjo rezultatu 4:1. Šios dienos varžybose šeimininkų vartininką du kartus „nuginklavo“ Robertas Mikesas, po kartą pasižymėjo Arnoldas Bosas ir Leonidas Kozlovas, teigiama pranešime spaudai.

Tai jau ketvirtoji „Baltica“ pergalė per penkerias žaistas rungtynes šiame sezone. Vakarų divizione komanda jau iškovojo 12 taškų ir išlaiko antrą vietą. Pasak „Baltica“ vyriausiojo trenerio Dmitrijaus Medvedevo, nors komanda jau yra susižaidusi, tačiau dar yra ties kuo dirbti.

„Pagal žaidimą ir metimus į vartus pranokome varžovus, bet per abu mačus pirmieji praleidome įvartį. Džiugina, kad vaikinų tai nepalaužė. Tai byloja apie komandos charakterį ir gerą fizinį pasirengimą. Tačiau susidarome sau problemų dėl pašalinimų, kurių yra per daug“, – po varžybų teigė D. Medvedevas.

Tradiciškai komandos vyriausiasis treneris rotavo vartininkus: šeštadienį vartus gynusį Artūrą Kuzmičių šiandien pakeitė lenkas Nikiforas Ščerba.

Šios dienos rungtynės prasidėjo Lietuvos komandos atakomis. 3-ąją minutę ritulys pataikė į šeimininkų vartų skersinį. Teisėjas iš Minsko Maksimas Sidorenko sprendimą, buvo įvartis ar ne, priėmė tik peržiūrėjęs šio epizodo vaizdo įrašą. 7-ą minutę iš aikštelės buvo pašalintas „Baltica“ kapitonas Vadimas Chvolesas ir jau po 18-os sekundžių „Prizma-Riga“ žaidėjas Didzis Jansonas realizavo kiekybinę persvarą.

Antrajame kėlinyje šeimininkai neatlaikė mūsiškių greičio. Lietuvis Arnoldas Bosas rezultatą išlygino 28-ą minutę, kai metimu iš krašto pasiuntė ritulį į tolimąjį vartų kampą. Slovakas Robertas Mikesas „Baltica“ į priekį išvedė 34-ą minutę, nors tuo metu Lietuvos komanda žaidė keturiese.

Likus dviem minutėms iki antrojo kėlinio pabaigos į Rygos ekipos vartus už paskutinės vilties pražangą buvo skirtas baudinys (bulitas). „Prizma-Riga“ treneris pakeitė vartininką ir Henriui Ančiui pavyko atremti Vilniaus klubo legionieriaus iš Slovakijos Miroslavo Božiko metimą.

Trečiojo kėlinio pradžioje komandos keitėsi atakomis. 44-ą min. latvis Davisas Zunde, kai dviem minutėms buvo pašalintas Maksimas Volkovas, atstatė pusiausvyrą - 2:2.

Šeimininkų džiaugsmas truko neilgai. 47-ą min.R.Mikesas pasižymėjo antrą kartą, o 52-ą minutę puolėjas iš Rusijos Leonidas Kozlovas, kai komanda turėjo kiekybinę vieno žaidėjo persvarą, įtvirtino  „Baltica“ pergalę 4:2.

Antradienį „Baltica“ išvykoje sužais paskutinį mačą su „Prizma-Riga". Savo namuose „Baltica“ vėl žais spalio 13, 15 ir 16 dienomis, rungiantis jau su kita Latvijos komanda – „Juniors“. Oficiali komandos svetainė www.hcbaltica.lt. Bilietais į varžybas prekiauja bilietai.lt.