Vilniaus „Vėtra“ pirmoji iš Lietuvos komandų pradėjo kovą Europos futbolo taurių turnyre – vilniečiai šiandien Liuksemburge žaidė UEFA Europos lygos pirmojo etapo pirmąsias rungtynes su Grevenmacho „Grevenmacher“ klubu ir iškovojo pergalę rezultatu 3:0 (2:0).

Be traumuotų lyderių Tomo Ražanausko ir Tomo Mikuckio priversti žaisti „Vėtros“ futbolininkai greitai susitvarkė su startiniu jauduliu ir jau 11 minutę įmušė pirmąjį įvartį: pasižymėjo ekipos puolėjas Evaldas Grigaitis – 1:0.

Nors „Grevenmacher“ ekipa pakėlė porą kampinių, žaidimą bei iniciatyvą ir toliau kontroliavo mūsiškiai, kurie po 26 min. saugo iš Estijos Nikolajaus Mašitševo pelnyto įvarčio padvigubino skirtumą – 2:0.

Nesitikėję tokios nesėkmingos mačo pradžios Liuksemburgo futbolininkai ėmė nervintis ir kėlinio pabaigoje „užsidirbo“ dvi geltonas korteles.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė – „Vėtra“ diktavo savo sąlygas ir toliau kūrė pavojingas progas. Bene pastebimiausios ir aktyviausios figūros lietuvių gretose buvo Mindaugas Grigalevičius ir Evaldas Grigaitis. Pastarasis 80 min. trečią kartą pasiuntė kamuolį į vartus ir užtvirtino Lietuvos atstovų pergalę – 3:0.

Atsakomasis susitikimas tarp šių komandų bus žaidžiamas po savaitės Vilniuje.

Priminsime, kad praėjusiais metais „Vėtros“ futbolininkai kovojo UEFA taurės turnyre, kur bendru rezultatu 1:2 pralaimėjo Stavangerio „Viking“ vienuolikei iš Norvegijos.

Tuo tarpu „Grevenmacher“ Europos taurių varžybose nuo 1994-ųjų dalyvavo jau devynis kartus, tačiau nė karto taip ir neperžengė pirmojo etapo barjero.

„Vėtros“ ir „Grevenmacher“ poros nugalėtojas antrajame Europos lygos etape susitiks su Helsinkio HJK klubu iš Suomijos.

Kiti Lietuvos klubai – Marijampolės „Sūduva“ ir FBK „Kaunas“ – kovas šiame turnyre pradės irgi antrajame etape: „Sūduva“ išmėgins jėgas su „Randers“ (Danija) arba „Linfield“ (Šiaurės Aitija), o FBK „Kaunas“ – su „Sevojno“ iš Serbijos.