111
Rungtynių akimirka (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kauno „Žalgiris“ pastaruosius dešimt metų neturėjo lygių Lietuvoje ir dar kartą įrodė, kodėl taip yra. Lietuvos čempionai namuose 84:73 (16:15, 25:23, 23:15, 20:20) pribaigė Vilniaus „Rytą“ Lietuvos krepšinio lygos (LKL) didžiojo finalo serijoje.

111

Martino Schillerio auklėtiniai seriją laimėjo „sausai“ – 3:0. Vienintelis likęs nežinomasis – kas užims trečiąją vietą? Mažajame finale Panevėžio „Lietkabelis“ 2:1 lenkia Utenos „Juventus“.

„Žalgiris“ nuo pat 1993-ųjų, kai buvo įkurta lyga, nepraleido nei vieno finalo. Tai jau 23-ias kauniečių auksas klubo istorijoje. Taip pat, žalgiriečiai iškovojo net 11 titulą iš eilės.

Tai buvo galimai paskutinės Mariaus Grigonio ir Roko Jokubaičio rungtynės su „Žalgirio“ apranga. Abu jie yra siejami su išvykimu į Europos grandus.

Vilniaus „Rytas“ LKL pirmenybes ketvirtą kartą iš eilės baigė su sidabro medaliais. Nesantaikos pliūpsnių sezono viduryje supurtytas klubas į vyriausiojo trenerio poziciją pastatė 37-erių Giedrių Žibėną. Strategui pavyko grąžinti tikėjimą į rūbinę, lengvai nusigauti iki finalo ir užsitarnauti kontraktą kitam sezonui.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai įgijo nežymų pranašumą, tačiau atitrūkti neleido Andrew Goudelockas. „Ryto“ puolimo vedlys sumetė 7 taškus iš eilės, o svečiai išliko arti (16:15).

Antrajame ketvirtyje pagreitį įgavo aukštaūgiai Martynas Echodas ir Ivanas Buva. Jų ir A. Goudelocko trijulė sukrovė „Rytui“ ženklią persvarą (25:32). Vis tik „Žalgiris“ dar iki pertraukos perėmė iniciatyvą (41:38).

Po pertraukos „Rytą“ dar kartą timptelėjo A. Goudelockas, bet galiausiai suintensyvėjusi „Žalgirio“ gynyba perlaužė rungtynes. Thomas Walkupas ir Lukas Lekavičius puolime sukūrė šeimininkams dviženklį pranašumą (64:53).

Likus pusei ketvirtojo kėlinio vilniečius į priekį vedė A. Goudelockas su I. Buva. Jų šeši taškai iš eilės atkūrė minimalią intrigą (74:67).

Vis tik M. Grigonis pataikė iš toli, dvitaškį pridėjo J. Lauvergne'as ir žaliai balti apgynė LKL čempionų titulą.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas 20, Marius Grigonis 15, Joffrey Lauvergne'as 14, Lukas Lekavičius 12 taškų.

„Rytas“: Andrew Goudelockas 25, Ivanas Buva 22, Martynas Echodas 14, Gytis Radzevičius 8 taškai.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ 84:73 „Rytas“

„Žalgirį“ nuo 11-ojo iš eilės čempionų titulo skiria šešios su puse minutės (71:59). A. Goudelockas su I. Buva bando atkurti intrigą, bet liko mažiau nei pusė ketvirtojo kėlinio (74:67). Po minutės pertraukėlės ekipos apsikeičia taškais (76:69).

Labai svarbi ataka, kurios neišpildo „Rytas“. I. Buva prasižengia puolime ir likus trims minutėms ekipas skiria 7 taškai (76:69). M. Grigonis galimai užbaigia rungtynes – trys taškai (79:69). Kitoje atakoje G. Radzevičius praranda kamuolį.

J. Lauvergne'as pataiko iš po krepšio ir panašu, kad žaliai balti vėl stipriausi Lietuvoje (81:69).

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ 64:53 „Rytas“

J. Lauvergne'as prisirinko pražangų, bet žalgiriečiai kol kas lieka priekyje (47:42). Vilniečiai kimba į atlapus „Žalgiriui“ – kol kas finalo serijoje tokios intrigos nebuvo (47:46).

G. Žibėnui reikia pasitarimo. „Žalgiris“ rengia spurtą ir kesinasi sprintuoti link LKL titulo (52:46). „Rytui“ pavyko atsigauti, bet R. Jokubaitis smeigia tritaškį (55:51). Sėkmingą atkarpą tęsia T. Walkupas – atstumas jau darosi įtikinantis (59:51).

„Rytas“ nebėra pajėgus priešintis. L. Lekavičius pelno dvitaškį su pražanga, o pranašumas tampa dviženkliu. Lemiamame ketvirtyje svečių laukia labai sunki užduotis (64:53).

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 41:38 „Rytas“

M. Echodas kėlinį atidaro keturiais taškais iš eilės, rezultatas vėl lygus (19:19). „Rytas“ solidžiai ginasi, I. Buva irgi įsivažiuoja. Kroatas sukuria vilniečiams keturių taškų pagalvę (23:27). A. Goudelockas toliau siautėja Nemuno saloje – penki taškai iš eilės ir „Ryto“ pranašumas rekordinis (25:32).

A. Goudelockas per devynias minutes suvertė 14 taškų. Amerikietis už ausų tempia „Rytą“, bet ar to pakaks?

„Žalgiris“ po minutės pertraukėlės grįžta galingai – spurtas 5:0 (30:32). Vilniečiai nepasimetė ir susigrąžino solidesnį pranašumą (30:36). Šeimininkai įridena du tritaškius ir atstato lygybę (36:36).

Iki kėlinio pabaigos žalgiriečiai perėmė iniciatyvą ir į rūbinę išeina būdami arčiau LKL titulo (41:38).

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 16:15 „Rytas“

49 sekundes sužaidęs P. Jankūnas sėda ant suolo, jį keičia A. Rubitas. Komandos per pirmąją minutę apsikeitė taškais (2:2). I. Buva pramiegojo jau du J. Lauvergne'o dėjimus, o puolime taip pat yra pasimetęs. „Žalgiris“ veržiasi į priekį (7:2).

Ant suolo sėda I. Buva, taisosi ir „Ryto“ žaidimas. Tiesa, į aikštę išbėgęs T. Walkupas gražina žalgiriečiams didesnį pranašumą (10:6). Keturis iš eilės taškus pelno A. Goudelockas – rezultatas lygus (10:10).

A. Goudelockas šveičia ir septintąjį iš eilės savo tašką. „Rytas“ pirmąkart šiose rungtynėse išsiveržia į priekį (12:13). Netrukus žalgiriečiams persvarą gražina A. Rubitas (14:13). Iki kėlinio pabaigos ekipos apsikeitė tiksliais metimais.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.

„Rytas“: Augustas Marčiulionis, Andrew Goudelockas, Gytis Radzevičius, Arnas Butkevičius, Ivanas Buva.