REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos valstybinės atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) neigia šalyje pasklidusius gandus apie Rusijos Leningrado atominėje elektrinėje neva įvykusią avariją ir teigia, jog radiacijos lygis Lietuvoje neviršija leistinų normų.

REKLAMA
REKLAMA

„VATESI neturi duomenų, jog Lietuvoje ir aplinkinėse šalyse būtų padidėjusi radiacija“, - BNS sakė VATESI Eksploatavimo nutraukimo ir radiacinės saugos skyriaus vedėjas Vidas Paulikas.

REKLAMA

Jo teigimu, VATESI specialistai buvo susisiekę ir su Rusijos branduolinės energetikos inspekcijos „Rosatom“ budėtojais, kurie taip pat paneigė, jog Leningrado atominėje elektrinėje būtų įvykusi avarija.

Radiacinės saugos centras oficialiai taip pat patvirtino, kad sulaukė nemažai pranešimų apie neva įvykusią avariją prie Sankt Peterburgo esančioje atominėje elektrinėje. Tačiau įstaiga kategoriškai neigia tokius gandus.

REKLAMA
REKLAMA

„Centro specialistai šią informaciją patikrino ir nori nuraminti šalies gyventojus, kad avarija Leningrado atominėje elektrinėje neįvyko, ši elektrinė dirba įprastu režimu ir dozės galia Lietuvoje yra foninio lygio“, - teigiama Radiacinės saugos centro pranešime spaudai.

Aplinkos apsaugos ministerija informavo, kad Aplinkos apsaugos agentūros automatinis tinklas pastarosiomis dienomis neužfiksavo ryškaus radioaktyvaus fono padidėjimo. Įvykus staigiam, žmogaus sveikatai pavojingam radioaktyvaus fono padidėjimui, jį iš karto užfiksuotų Aplinkos apsaugos agentūros automatinių stočių tinklas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aplinkos apsaugos agentūros Radiologijos skyriaus laboratorija, išmatavusi š.m. balandžio 17- 21 d. oro mėginius, nustatė cezio 137 kiekio padidėjimą ir aptiko bario 133 ir 140, kurie anksčiau nebuvo fiksuojami. Šie radioaktyvių elementų padidėjimai 10 kartų mažesni už nustatytą normą. Toks fono padidėjimas pavojaus nekelia, teigia Aplinkos ministerija.

Aplinkos ministerija kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją, prašydama padėti išsiaiškinti, kas lėmė minėtų radioaktyvių elementų kiekio padidėjimą oro mėginiuose.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų