Italijos „Coppa Italia“ turnyro finale skandalingai triumfavo Romos „Lazio“ klubas. Du sostinės klubo įvarčiai per paskutines 7 minutes sugniuždė Bergamo „Atalanta“ viltis, o pralaimėjusiųjų treneris po dvikovos nėrėsi iš kailio.

„Atalanta“ klubui tai būtų pirmasis trofėjas nuo pat 1963-ųjų, tačiau įspūdingas žygis buvo nutrauktas pačiu skaudžiausiu būdu – taurę į viršų kėlė 83 ir 90 min. įvarčius pelnę „Lazio“ futbolininkai.

Vos pasibaigus rungtynėms „Atalanta“ vairininkas Gianis Piero Gasperini pažėrė aštrios kritikos teisėjams, kurie, anot specialisto, VAR technologiją naudoja tada, kada nori.

Italo siautulį sukėlė epizodas, kuomet rezultatas dar buvo 0:0, o Bergamo klubo žaidėjo Marteno de Roono smūgiuotas kamuolys pataikė į Romos ekipos gynėjo Bastoso ranką.

Stadione kilo tikra sumaištis ir grėsmingas triukšmas, tačiau teisėjai ne tik, kad neskyrė 11 metrų baudinio, bet ir nepasinaudojo galimybe peržiūrėti epizodo pakartojimą.

„Tai yra skandalas. Kodėl mes nenaudojame VAR, kai žaidžiama ranka? Tai buvo ne tik baudinys, bet ir raudona kortelė.

Paaiškinkite man, kodėl taip nutiko? Man reikia aiškaus pasiteisinimo“, – įniršęs kalbėjo „Atalanta“ treneris.

Kelioms akimirkoms nutilęs strategas toliau tęsė savo tiradą teisėjų adresu.

„Gal mes ir nebūtume laimėję, niekas nežino, bet tai yra šlykštu. Siaubinga tai matyti. Vieninitelis logiškas paaiškinimas – gal jiems dingo elektra, gal jie buvo užsimerkę.

Nežinau, kodėl teisėjai nepasinaudojo šia galimybe, bet tai labai rimta. Jokios pagarbos man, mano žaidėjams ir klubo sirgaliams“, – piktinosi Gianis Piero Gasperini.