Kauno „Žalgiris“ (1/0) Lietuvos krepšinio lygos (LKL) titulo gynybą pradėjo toli nuo savo geriausios versijos. Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose 86:80 (27:24, 20:16, 25:18, 14:22) palaužė pirmenybių debiutantę Jonavos „CBet“ (0/1).

Žalgiriečiams tai – vos pirmoji šio sezono pergalė. Pasirengimo laikotarpyje kauniečiai pralaimėjo penkis sykius paeiliui – du kartus Krasnodaro „Lokomotiv“, po kartą – Panevėžio „Lietkabeliui“, Bursos „Tofaš“, Stambulo „Anadolu Efes“.

Neįkvepianti buvo ir šių rungtynių pradžia. Juano Palacioso ir Emmanuelio Lecomte'o vedami jonaviškiai susikrovė 6 taškų pranašumą (9:15). Kiek atkutęs „Žalgiris“ tolimais metimais susigrąžino iniciatyvą, bet vien jie ir buvo pagrindinis ginklas.

Labiausiai akis badė skylėtas Kauno klubas kitoje aikštės pusėje. „CBet“ lengvai rado spragas varžovų gynyboje ir į rūbinę žingsniavo gan patenkinti – 40:47 ir išsaugotos viltys kabintis į pergalę.

Po pertraukos „Žalgiris“ nebeleido „CBet“ taip dominuoti baudos aikštelėje. Joffrey Lauvergne'ui pavyko kur kas efektyviau išnaudoti jam sukurtas progas, o po Nielso Giffey tritaškio pranašumas tapo rekordinis (70:55).

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai nepalūžo ir labai sunkioje padėtyje. Įspūdingą solo šou rengė naujokas Lachlanas Andersonas. Po penktojo australo tritaškio „CBet“ jau kūrė intrigą likus mažiau nei 5 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos (78:72).

L. Andersonas smeigė ir šeštąjį tritaškį, bet šiaip ne taip įtampą mažinęs „Žalgiris“ po Nielso Giffey tritaškio jautėsi kur kas saugiau (84:75). Prasidėjus priešpaskutinei minutei jonaviškiai spurtavo 0:5 ir išsiuntė „Žalgirį“ į minutės pertraukėlę (80:84).

Po pasitarimo „Žalgiris“ nieko nepešė puolime, bet šeimininkai apmaudžiai prarado kamuolį ir leido Lukui Lekavičiui pelnyti lengvus du taškus (86:80). Toliau kauniečiai jau neleido varžovams sugrįžti ir iškovojo pergalę.

Primename, kad Jonavos „CBet“ į LKL prasibrovė sportiniu principu – laimėjo Nacionalinę krepšinio lygą. Komandai antrą sezoną iš eilės diriguoja V. Šeškus.

„CBet“: L. Andersonas 20 (6/7 trit.), E. Lecomte'as 16, Evaldas Šaulys ir J. Palaciosas (7 atk. kam.) po 12 taškų.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 18, Edgaras Ulanovas 14, J. Lauvergne'as 13 (9 atk. kam.), Tyleris Cavanaugh 10 taškų.