REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo partijos siūlymai kolegoms parlamentarams klijuotis į naują daugumą nelabai ką tevilioja. „Lipdomasis“ darbas taip pat vykdomas gana vangiai. Ši iniciatyva gali mirti embrioninėje stadijoje, kadangi situacija parlamente vėl pasikeitė. 

REKLAMA
REKLAMA

Seimas nepritarė pirmalaikių parlamento rinkimų iniciatyvai, kurią teikę socialdemokratai patys balsavime dalyvavo labai pasyviai, o jų siūlymą prieš tai kritikavę konservatoriai baldavo „už“. Vėliau sekė G. Kirkilo ir A. Kubiliaus vieši patikinimai, jog socdemai ir konservatoriai vieni kitų „dar nenurašo“. Premjeras taip pat leido suprasti, jog priešlaikinių rinkimų idėja, kaip daug kas ir spėliojo, buvo greičiau spaudimo priemonė ir mėginimas užbėgti už akių galimai analogiškai konservatorių iniciatyvai.

REKLAMA

Tad pagrindinės valdančiosios ir opozicijos partijos tęsia viešus ir užkulisinius „pasistumdymus“ dėl paramos mažumos vyriausybei, o valdančiosios koalicijos mažesnieji partneriai nemato reikalo ką nors radikaliai keisti.

Kaip šiandien „Balsui.lt“ sakė Darbo partijos frakcijos Seime lyderis Kęstutis Daukšys, vyksta konsultacijos ir tiek – „tokia ir stadija“. Į klausimą, su kuo konsultuojamasi, K. Daukšys atsakė, jog neatmetami jokie galimi partneriai, o ar bus šnekamasi ir su konservatoriais, jis nežinąs. Teoriškai, anot jo, yra įmanoma, kad tokia koalicija galėtų apsieiti ir be socialdemokratų. Valstybėje, kaip sakė K. Daukšys, yra daug neišspręstų klausimų, kuriuos reiktų spręsti skubiai, o socdemų iniciatyva paleisti Seimą rodo, kad dabartinė situacija neleidžia to iki galo padaryti. Aišku, ministrų kabinetas gali ir toliau išsilaikyti, bet Lietuva, jo manymu, dar nėra subrendusi stabiliai mažumos vyriausybei ir reikia galvoti apie koaliciją, kuri turėtų daugumą.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Socialdemokratų partijos Tarybos narys Justinas Karosas sako, jog tai greičiau yra kritikuojamos ir pažemintos politinės jėgos mėginimas atkeipti į save dėmesį. Jokių aktyvių Darbo partijos veiksmų Seime, įgyvendinant paskelbtą iniciatyvą, jis sakė nepajutęs. „Balsui.lt“ J. Karosas taip pat sakė, jog tiek mažumos vyriausybės veiklos praktika, tiek Seime svarstyta socdemų iniciatyva - šaukti priešlaikinius parlamento rinkimus – „pasitarnauja demokratijos brandai“.

Vienos iš valdančiąją koaliciją sudarančių frakcijų – Liberalų ir Centro sąjungos - atstovas Jonas Čekuolis į „Balso.lt“ klausimą, ar su jais Darbo partija konsultavosi dėl šios iniciatyvos, sakė, jog Seime negali išvengti susitikimų ir pokalbių, bet tikromis derybomis ar konsultacijomis jis to nelaikąs. Kartu J. Čekuolis pabrėžė, kad LCS laiko save dabartinės koalicijos nare, o partija mano, jog Vyriausybė dirba gerai ir nėra prasmės ką nors iš esmės keisti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konservatorė Rasa Juknevičienė tepasakė, jog konservatoriai stebi, bet nekomentuoja panašių iniciatyvų, kurios esą nelabai ir domina.

Antradienį Darbo partija pareiškė esanti pasirengusi pradėti formuoti naują valdančiąją koaliciją, vietoj dabartinės, nes pastaroji, anot jos – iširo. Taip Darbo partija reagavo į socialdemokratų ankstesnį pareiškimą, kad jie atsisaką konservatorių paramos ir sieks pirmalaikių parlamento rinkimų.

Socialdemokratų ir konservatorių nesutarimai paaštrėjo, kai opozicija pagrasino atšaukti paramą mažumos vyriausybei, jei socdemai nesutiks atleisti iš pareigų susikompromitavusį VSD vadovą ir premjero patarėją A. Janušką. Pastarajam paviešintoje parlamentinio tyrimo medžiagoje, buvo mesti kaltinimai korupciniais ryšiais su Rusijos interesų grupėmis.

Mažumos koaliciją šiuo metu sudaro socialdemokratai, liberalcentristai, pilietininkai ir valstiečiai liaudininkai.

Tomas Čyvas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų