UEFA Čempionų lygos trečiajame atrankos etape fantastiška kova buvo užfiksuota tarp Valdo Dambrausko treniruojamo Razgrado „Ludogorec“ ir Graikijos čempionų Pirėjo „Olympiacos“.

Pirmoji šių komandų dvikova Graikijoje pasibaigė lygiu rezultatu 1:1, o Razgrade vyko dar nuožmesnės rungtynės. Čia pagrindinis laikas pasibaigė lygiu rezultatu 2:2, o nugalėtojas galiausiai paaiškėjo tik po baudinių serijos, kurioje nepriekaištingai pasirodė lietuvio auklėtiniai.

Priešingai nei pirmojoje akistatoje, atsakomąsias rungtynes geriau pradėjo „Olympiacos“. Jie pirmieji sukūrė rimtesnes progas, o galiausiai 31 minutę svečius į priekį išvedė patyręs saugas Yannas M'Vila.

Šią persvarą „Olympiacos“ išlaikė iki pat pertraukos, bet jau antrojo kėlinio pradžioje situacija pasikeitė. 49 minutę „Ludogorec“ rezultatą išlygino, kuomet po Pieros Sotiriou smūgiuoto kamuolio „Olympiacos“ įsimušė į savus vartus.

Negana to, 57 minutę „Ludogorec“ uždirbo baudinį ir jį sėkmingai realizavo tas pats P.Sotiriou. Taip V.Dambrausko auklėtiniai atsidūrė priekyje.

Tačiau pirmavo jie neilgai. Praėjus dešimt minučių į „Ludogorec“ vartus buvo paskirtas baudinys, kurį „Olympiacos“ irgi realizavo be priekaištų – tai padarė puolėjas Youssefas El Arabi.

Rezultatui tapus lygiam, aistros aikštėje tik augo, o už aistras ir kalbas įspėtas buvo net V.Dambrauskas. Treneriui 74 minutę buvo parodyta geltona kortelė.

Iki kėlinio pabaigos „Ludogorec“ turėjo mažiausiai dvi puikias progas įmušti įvartį, bet vieną smūgį atrėmė „Olympiacos“ vartininkas, o pakartotinis bandymas buvo netikslus.

86 minutę „Ludogorec“ dar įgavo kiekybinę persvarą. „Olympiacos“ gynėjas Ousseynou Ba gavo antrą geltoną kortelę ir turėjo palikti aikštę. Visgi, per likusį pagrindinį laiką „Ludogorec“ įvarčio neįmušė ir, esant lygiam rezultatui, komandoms reikėjo žaisti pratęsimą. Norime tik priminti, kad nuo šio sezono neliko išvykos įvarčio taisyklės, tad nors „Ludogorec“ namuose praleido du įvarčius, bet tai nieko nereiškė, nes bendras rezultatas po 180 minučių buvo 3:3.

Pratęsimo metu komandos jau nerizikavo, žaidė daugiau gynybinį futbolą ir, rodos, nusprendė, kad savo likimą aiškinis baudinių serijoje.

Kaip paaiškėjo vėliau, „Ludogorec“ šis sprendimas buvo teisingas. Bulgarijos čempionai įmušė visus keturis savo smūgius, o „Olympiacos“ suklydo jau pačioje pradžioje, neįmušę dvejų pirmųjų baudinių. Pirmuoju bandymu Mathieu Valbuena nepataikė į vartus, o antrąjį Koka smūgį atrėmė „Ludogorec“ vartininkas Kristijanas Kahlina. Tai lėmė, kad „Ludogorec“ baudinių seriją laimėjo rezultatu 4:1 bei žengė į paskutinį UEFA Čempionų lygos atrankos etapą.

Dėl patekimo į Čempionų lygos grupes „Ludogorec“ kovos su Švedijos čempionais „Malmo“ klubu, kuris trečiajame atrankos etape bendru rezultatu 4:2 (abi rungtynės baigėsi Švedijos klubo pergalėmis 2:1) nugalėjo Glazgo „Rangers“ klubą.