REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Antikorupcijos komisijos narys Valdemaras Valkiūnas, siekdamas efektyvesnio Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) darbo, trečiadienį įregistravo pasiūlymą Viešųjų pirkimų įstatymo pakeitimo projektui dėl tarnybos darbuotojų skaičiaus didinimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jau buvau kreipęsis į Vyriausybę šiuo klausimu, o praėjusią savaitę gavau formalų atsakymą iš ūkio ministro, kuris dar kartą patvirtino, kad iš esmės spręsti šio klausimo niekas neketina. Suprantama, kad Viešųjų pirkimų tarnybos geresnis darbas niekam neparankus, tačiau jeigu nesugebame priimti reikiamų sprendimų esamoms spragoms ir įstatymo landoms užlopyti, privalome bent jau sudaryti sąlygas tarnybai dirbti visu pajėgumu ir užkirsti kelią kuo didesniam pažeidėjų skaičiui“, - teigia vienmandatėje Biržų-Kupiškio apygardoje išrinktas Seimo narys Valdemaras Valkiūnas.

REKLAMA

Nors VPT prižiūri vieną iš labiausiai korupcijos apimtų sričių, kurioje kasmet cirkuliuoja daugiau nei 9 milijardai litų, parlamentaro nuomone, realių veiksmų ar iniciatyvų sprendžiant ir siekiant užtikrinti kuo efektyvesnį tarnybos darbą nesiimama.

Pasak V. Valkiūno, per kalendorinius metus yra sudaroma apie 20 000 sutarčių, įvairūs VPT skyrių specialistai atlieka begales funkcijų: nuo administracinių teisės pažeidimų protokolų surašymo iki pačių pirkimų stabdymo. „Pavyzdžiui, VPT įsteigtame Rizikos valdymo skyriuje, kuriame nustatinėjama vykstančių viešųjų pirkimų konkursų pažeidimų rizika, dirba tik 4 žmonės. Būtina pažymėti, kad viešųjų pirkimų skelbimų skaičius kiekvienais metais didėja apie 40 procentų, tad, siekiant išlaikyti bent jau 3,5 proc. visų vykdomų viešųjų pirkimų bei 0,3 proc. visų perkančiųjų organizacijų kontrolę, skyriui būtinai reikalingi papildomi specialistai“, - tvirtina Jungtinės frakcijos narys V. Valkiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tikisi, jog visi supranta, kad VPT privalo būti pajėgi atlikti savo funkcijas, juk kalbame ne apie iššvaistomus milijonus, o apie milijardus, tad papildomai skirtas finansavimas darbuotojams, lyginant su šiomis sumomis, yra tikrai nedideli pinigai. „Užtenka paminėti, kad 2010 metų Lietuvos nacionalinį biudžetą sudarė apie 23,2 milijardo litų, o viešiesiems pirkimams išleista per 9 mlrd. Mane šokiruoja skaičiai ir nuolat asmeniškai daromos įvairių viešųjų pirkimų analizės, kur sumos ir įkainiai yra išpučiami dešimtimis kartų, o konkursų laimėtojai dažnai yra itin lengvai nuspėjami. Negaliu likti abejingu ir nesiimti veiksmų“, - teigia Antikorupcijos komisijos narys V. Valkiūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, pasiūlymo svarstymo metu ne tik bus pateikta išsami informacija apie naujų pareigybių funkcijas, numatomą jų pasiskirstymą ir esamą dabartinę situaciją, tačiau ir pasimatys, kurie parlamentarai priešinasi korupcijos mažinimui. Parlamentaro teigimu, viešieji pirkimai yra kertinė niša, kurią kontroliuoti būtina, o sutaupytas lėšas bus galima panaudoti kitoms ypač aktualioms Lietuvos problemoms spręsti.

Eltos korespondentė Jadvyga Bieliavska

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų