0

„Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmosiose Europos taurės rungtynėse užtikrintai nugalėjo Belgrado „Partizan“ krepšininkus rezultatu 92:65.

Rungtynių eiga:

„Lietuvos rytas“ pirmąjį kėlinį pradėjo drąsiai ir užtikrintai. Pradžioje komandos apsikeitė taikliais metimais, tačiau įpusėjus kėliniui vilniečiai surengė spurtą ir pradėjo bėgti nuo varžovų, išsiveržė į priekį 17:9. „Lietuvos rytas“ nesustojo didinti pranašumo ir leido vieną po kito taiklų tritaškį bei išsiveržė į priekį rezultatu 25:15. Po pirmojo ketvirčio vilniečiai buvo priekyje 30:21.

Antrasis kėlinys taip pat sėkmingai prasidėjo „Lietuvos ryto“ komandai. Vilniečiai kontroliavo žaidimo eigą ir neišleido iš rankų sukaupto pranašumo bei primetė sau palankų žaidimo stilių Belgrado komandai. „Lietuvos rytas“ įpusėjus kėliniui turėjo jau nemenką pranašumą 43:27. Baigiantis kėliniui vilniečiai jau pirmavo 47:27. Kėlinys baigėsi „Lietuvos ryto“ persvara 47:29.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Lietuvos rytas“ atstatė 20 taškų pranašumą ir „Partizan“ krepšininkas buvo nubaustas nesportine pražangą, kuri vilniečiams tik padėjo dar labiau nutolti nuo varžovų 55:31. Tačiau kėliniui įsibėgėjus Belgrado klubas sugebėjo sušvelninti rezultatą. Kėlinys baigėsi įtikinama vilniečių persvara 70:54.

Ketvirtasis rungtynių ketvirtis liko beveik tik formalumas, „Lietuvos rytas“ visą darbą atliko prieš tai buvusiuose ketvirčiuose ir pasiekė užtikrintą persvarą. Ketvirtajame kėlinyje jos neiššvaistė ir iškovojo pergalę rezultatu 92:65.

Po 18 taškų nugalėtojams pelnė Travis Leslie's (10 atkovotų kamuolių) ir Mindaugas Lukauskis, 14 - Antanas Kavaliauskas, po 13 - Gediminas Orelikas bei Mike'as Moseris.

Svečių gretose išsiskyrė Nikola Milutinovas, Djordje Gagičius (po 12 tšk.), Milenko Topičius ir Edo Muričius (po 9 taškus).