48
„Žalgiris“ – „Lietkabelis“ BNS Foto

Užtikrintai situaciją kontroliavęs „Žalgiris“ – KMT finale

Trenerių komentarai, rungtynių santrauka

Kauno „Žalgiris“ užtikrintai žengė į Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Šiauliuose vykstančiame finalo ketverte  77:67 (17:17, 21:12, 17:16, 22:22) nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“.

48

„Žalgiris“ dviženklį pranašumą įgavo antrajame kėlinyje ir jį išlaikyti didžiąją mačo dalį.

Tiesa, ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ buvo priartėjęs iki 5 taškų žymos, tačiau netrukus Rolandas Šmitas smeigė du tritaškius ir „Žalgiris“ susigrąžino saugų pranašumą.

Sekmadienį dėl pirmojo sezono trofėjaus „Žalgiris“ KMT finale susikaus su Jonavos „CBet“ klubu, kuris kitame pusfinalyje įveikė Vilniaus „Rytą“.

Kauniečiai nuo savo oponentų pabėgo antrajame ketvirtyje, kuomet surengė spurtą 12:0 ir prieš pertrauką susikrovė apčiuopiamą pranašumą (38:29). Trečiajame kėlinyje skirtumas tarp komandų išliko panašus, tačiau lemiamo ketvirčio pradžioje Nenado Čanako auklėtiniai priartėjo iki 5 taškų (50:55). Vis tik galingą atsaką pateikęs „Žalgiris“ vėl spurtavo, susikrovė divženklę persvarą ir daugiau savo pranašumu suabejoti neleido.

Rezultatyviausias laimėtojų gretose – Lukas Lekavičius, pelnęs 16 taškų. Naudingiausiai rungtyniavo netoli trigubo dublio likęs Edgaras Ulanovas – 12 taškų, 8 atkovoti kamuoliai, net 9 rezultatyvūs perdavimai bei 21 naudingumo balas.

Pralaimėtojams po 14 taškų surinko Jamelas Morrisas ir Gyorgy Golomanas.

Citadele KMT finale dėl turnyro trofėjaus bei 40 tūkst. eurų piniginio prizo žalgiriečiai sekmadienį susigrums su Jonavos „CBet“ krepšininkais, kurie savo pusfinalyje netikėtai parbloškė Vilniaus „Rytą“. Antrosios vietos laimėtojams atiteks 25 tūkst. eurų.

Sostinės ekipa – panevėžiečių varžovė kovoje dėl bronzos. Trečiosios vietos savininkams atiteks 15 tūkst. eurų, o ketvirtąją vietą užėmusiai ekipai – 10 tūkst. eurų.

„7bet-Lietkabelis“: Gyorgy Golomanas ir Jamelas Morrisas po 14, Gabrielius Maldūnas 8, Vytenis Lipkevičius ir Kristianas Kullamae po 7, Nikola Popovičius ir Mantas Rubštavičius po 6.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 16, Rolandas Šmitas 13, Edgaras Ulanovas ir Ignas Brazdeikis po 12, Laurynas Birutis ir Tomas Dimša po 7, Arnas Butkevičius 6.