0

Šeštadienį Vokietijos „Bundesliga“ čempionate buvo sužaistas paskutinis – 34 turas. Iki šio turo pirmos trys vietos jau buvo aiškios, o šiandien vyko arši kova dėl ketvirtosios vietos, kurį suteikia galimybę patekti į UEFA Čempionų lygą. Šią kovą laimėjo Gelzenkircheno „Schalke“ ekipa, kuri svečiuose 2-1 įveikė „Freiburg“ komandą.

„Schalke“ klubas, kuris neseniai pratęsė sutartį su komandos treneriu, aktyviau pradėjo rungtynes ir pirmieji išsiveržė į priekį, kai 20 minutę įvartį pelnė jaunasis komandos talentas Julianas Draxleris.

Taip dėl vietos Čempionų lygoje kovojęs „Freiburg“ klubas rezultatą išlygino 54 minutę, o savo komandos gretose įvartį pelnė Jonathanas Schmidas. Tačiau jau po keturių minučių „Schalke“ vėl išsiveržė į priekį, tik šį kartą kamuolį į savus vartus nukreipė „Freiburg“ narys Julianas Schusteris.

Kaip paaiškėjo vėliau, daugiau įvarčių šiame mače nebuvo ir „Schalke“ tiesioginėje kovoje dėl vietos Čempionų lygoje nugalėjo „Freiburg“ bei užėmė ketvirtą vietą. „Schalke“ šiame sezone surinko 55 taškus, o „Freiburg“ su 51 tašku užėmė penktą vietą.

Įspūdingas įvarčių šou buvo užfiksuotas tarp „Monchengladbach“ ir šalies čempiono Miuncheno „Bayern“. Ten paskutinės Juppo Heynckeso rungtynės pasibaigė jo auklėtinių pergale rezultatu 4-3. Šiame mače jau per pirmas 20 minučių buvo įmušti net penki įvarčiai ir „Gladbach“ pirmavo 3-2, bet antrajame kėlinyje Franckas Ribery ir Arjenas Robbenas iškovojo savo klubui pergalę.

Dramatiška kova vyko ir dėl išlikimo lygoje. Fiurto „Greuther“ jau anksčiau žinojo, kad jie neišliks aukščiausioje Vokietijos lygoje, o šiandien jie rezultatu 1-3 pralaimėjo „Augsburg“ klubui, kuriems ši pergalė buvo labai svarbi. Po jos „Augsburg“ užėmė 15 vietą ir tai jiems garantuoja vietą kito sezono „Bundesliga“ čempionate.

Tuo metu prie „Greuther“ klubo prisijungė Diuseldorfo „Fortuna“ ekipa, kuri šiandien 0-3 pralaimėjo „Hannover“ klubui. Po šios nesėkmės „Fortuna“ su 30 taškų liko 17 vietoje ir kitais metais jie vėl žais antrajame Vokietijos divizione.

Tuo metu „Hoffenheim“ klubas šiandien svečiuose 2-1 įveikė Dortmundo „Borussia“ klubą ir ši pergalė jiems leido užimti 16 vietą. Dabar „Hoffenheim“ atkrintamajame mače turės kovoti su „Kaiserslautern“ klubu, kuris antrojoje Vokietijos lygoje užėmė trečią vietą. Šios poros nugalėtojas ir žais kito sezono „Bundesliga“ čempionate.

Verta paminėti, kad „Borussia“ rungtynes užbaigė be vartininko Romano Weidenfellerio, kuris 80 minutę gavo raudoną kortelę. „Borussia“ jau buvo atlikusi visus tris keitimus, todėl komandos vartus iki mačo pabaigos saugojo atakuojantis saugas Kevinas Grosskreutzas. „Borussia“ trečią pridėto laiko minutę buvo įmušusi įvartį ir jis būtų išsiuntęs „Hoffenheim“ į antrą lygą, tačiau Marcelo Schmelzerio įvartis nebuvo įskaitytas.