Urbono efektas: „Šiauliai“ sumaitojo pasvaliečius, Jasilionis – išvarytas

Eimantas Stankevičius sužaidė karjeros rungtynes

Po permainų trenerio poste emocinį pakilimą išgyvenantys „Šiauliai“ (4-12) įspūdingu stiliumi iškovojo dar vieną pergalę.

Žydrūno Urbono auklėtiniai išvykoje net 115:72 (30:25, 29:21, 23:13, 33:13) nušlavė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5-10) ir pakilo iš paskutiniosios pozicijos turnyro lentelėje, kurios dugne dabar atsidurė Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ (3-13).

Kelias pastarąsias savaites nerungtyniavę pasvaliečiai mačą užbaigė komandai vadovaujant trenerio asistentui Stepui Babrauskui. Taip nutiko todėl, kad dar trečiajame ketvirtyje antrą techininę pražangą užsidirbęs komandos vyr. treneris Aurimas Jasilionis buvo priverstas traukti į rūbinę.

Nors šeimininkai startavo kiek sėkmingiau, dar pirmojo ketvirčio pabaigoje iniciatyvą perėmė „Šiauliai“ – 30:25. Antrajame kėlinyje svečių pranašumas ėmė augti ir greitai pasiekė dviženklę ribą (37:27). Prieš pertrauką komandas jau skyrė 13 taškų – 59:46.

Komandoms sugrįžus ant parketo, šiauliečiai galutinai perlaužė rungtynes sėkmingu trečiuoju ketvirčiu, kurio metu pasvaliečiai liko be vyr. trenerio. Likus dešimčiai minučių „Šiaulių“ atotrūkis jau buvo sunkiai įkandamas – 82:59. Paskutinis kėlinys tapo visišku formalumų tvarkymu – Saulės miesto ekipos persvara nenustojo augti iki pat finalinio švilpuko, pabaigusio „Pieno žvaigždžių“ kančias ant parketo.

Šiaulių klubą į pergalę vedė nepriekaištingas Eimantas Stankevičius. Nė sykio neprametęs lietuvis sužaidė karjeros rungtynes: pelnė 23 taškus (8/8 met.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, dukart perėmė kamuolį, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 31 naudingumo balą.

Šiauliečiams net trys žaidėjai surinko dvigubus dublius – L.J. Thorpe'as (20 tšk., 10 rez. perd.), Shaquille'as Keithas (10 tšk., 10 atk. kam.) ir Danielis Baslykas (12 tšk., 10 atk. kam.).

Šeimininkų gretose labiausiai išsiskyrė Simas Jarumbauskas, pelnęs 22 taškus ir surinkęs 25 naudingumo balus.

„Pieno žvaigždės“: Simas Jarumbauskas 22, Brandonas Tabbas 15, Martynas Arlauskas 12, Josephas Bakeris 9, Jordanas Watsonas 7.

„Šiauliai“: Eimantas Stankevičius 23, L.J. Thorpe'as 20, Tomašas Pavelka 16, Dachonas Burke'as 13, Danielis Baslykas 12, Paulius Danusevičius ir Shaquille'as Keithas po 10, Bennettas Vander Plasas 8.