12
Lietuva – Izraelis  (nuotr. FIBA Europe)

Dramatišku pralaimėjimu U18 Europos čempionatą pradėjo Lietuvos rinktinė.  Per vėlai pabudę Remigijaus Bardausko ir Igno Pagalio vadovaujami vaikinai Serbijoje vykstančiose pirmenybėse 99:102 buvo priversti pripažinti Izraelio krepšininkų pranašumą.

12

Po pirmojo kėlinio Lietuva dar buvo priekyje (24:16), tačiau po dviejų kėlinių Lietuvos krepšininkai buvo jau besivejančių vaidmenyje.

Antrąjį kėlinį Izraelio rinktinė laimėjo 28:19 ir įpusėjus rungtynėms pirmavo taško skirtumu 44:43.

Trečiąjį kėlinį pakiliai žaidę Izraelio krepšininkai laimėjo 33:24. Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui komandas skyrė jau 10 taškų.

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui vaizdas aikštėje nesikeitė – Izraelis įgijo apčiuopiamą persvarą 89:75.

Vis tik Lietuva sugebėjo pakilti į šturmą – likus minutei musiškiai sumažino deficitą iki 91:95.

Likus 17,5 sekundės tritaškį su pražanga pataikė Kasparas Jakučionis. Po jo tritaškio ir taiklaus metimo lietuviai priartėjo iki 98:99.

Izraelio komanda pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų ir suteikė lietuviams šansą išplėšti pratęsimą arba pergalę.

Deja, lietuvių mestas tritaškis skriejo pro šalį. Vėliau mūsiškiai dar turėjo progą išplėšti pratęsimą, tačiau Tito Padegimo metimas aidint sirenai tikslo nepasiekė.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė 26 taškus pelnęs Justas Stonkus. 20 taškų pridėjo Mantas Juzėnas, 19 – Kasparas Jakučionis, 14 – Nojus Indrušaitis.

Rytoj lietuviai nuo 16:30 val. susitiks su Švedija, o grupės etapo kovas pirmadienį užbaigs dvikova su Prancūzija.

Rungtynių vaizdo įrašas

Pasiruošime lietuviai nesutiko sau lygių – laimėti du kontroliniai mačai su Ukraina (77:63 ir 63:54), Baltijos taurėje įveikti latviai (83:60) ir estai (81:60), o Ispanijoje vykusiame tarptautiniame turnyre pasiektos dar trys pergalės – prieš Italiją (77:69), Graikiją (54:50) ir Ispaniją (79:61).

Šios kartos rinkinei keliami aukščiausi tikslai – medaliai.

Praėjusią vasarą R. Bardausko auklėtiniai U17 pasaulio čempionate pateko tarp 4 geriausių planetos komandų.

Šią vasarą prie rinktinės prisijungė ir keturi metais jaunesni krepšininkai, kurie praėjusią vasarą triumfavo U16 Europos čempionate.