REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos keliautojai 2012 metais į užsienį išvyksta trumpesniam laikui, renkasi pigesnius kelionių variantus, tačiau išvyksta dažniau ir laisvalaikį praleidžia kur kas intensyviau. „PZU Lietuva" duomenimis, šiemet beveik dvigubai daugiau keliautojų ėmėsi draustis dėl neįvykusių kelionių. Neįvykusių kelionių draudimo sutarčių skaičius 2012-aisiais šoktelėjo beveik dukart, tačiau draudikai pastebi, kad beveik perpus nukrito ir vidutinė kelionės, kuri draudžiama, kaina.

REKLAMA
REKLAMA

„Viena vertus, skaičiai rodo, kad Lietuvos keliautojai tampa atsargesni ir labiau vertina bei saugo savo pinigus, todėl imasi draustis net įprastas poilsines keliones, kainuojančias porą tūkstančių litų. Dar pernai dažniau klientai apsidrausdavo tik dėl neįvykusių brangių kelionių į egzotiškus kraštus. Šiemet poilsiautojai neberizikuoja ir dėl savaitinės poilsinės kelionės į Turkiją. Antra vertus, duomenys rodo, kad ir kelionės trumpėja„, - sako „PZU Lietuva“ asmens draudimo produktų vadovė Gitana Beinorienė.

REKLAMA

Jos duomenimis, pernai vidutinė apdraudžiamos kelionės kaina buvo 4477 Lt, o šiemet ji sudaro 2341 Lt.

Praėjusiais metais draudžiama kelionė vidutiniškai truko 13 dienų, o šiemet ji sutrumpėjo iki 5 dienų.

Kelionių organizatoriaus „Novaturas“ generalinis direktorius Linas Aldonis teigia, kad apie 80 % visų „Novaturo“ parduodamų kelionių sudaro savaitės trukmės poilsinės išvykos, o 20 proc. sudaro ilgesnės - 9, 11 ar 14 nakvynių – atostogos.

REKLAMA
REKLAMA

„Pažintines keliones besirenkantys turistai atostogauja ilgiau, nes ekskursijos tokiu atveju sėkmingai suderinamos su poilsiu prie jūros. Trumpesnėms nei savaitės išvykoms Lietuvos keliautojai dažniau renkasi Lietuvos pajūrį nei kelionę į užsienį. Na, o į šiltųjų kraštų kurortus poilsiautojai išvyksta per pagrindines atostogas – pietų šalyse garantuotas saulėtas oras ir puikus aptarnavimas“, - teigė „Novaturo“ generalinis direktorius.

Kelionių agentūros „BPC Travel" generalinis direktorius Gvidas Aukštuolis sako, kad šiemet, palyginti su praėjusiais metais, įsigyjamos poilsinės kelionės trumpėja, netrunka ir savaitės. Tačiau verslo kelionės pailgėjo – į komandiruotes išvykstama vidutiniškai 9 dienoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mažėjant gyventojų perkamajai galiai, žmonės vis dėlto neatsisakė keliauti, tačiau tai daro mažesnėmis sąnaudomis – išvyksta trumpesniam laikui, renkasi pigesnius kelionių variantus. Be to, daugiau keliaujama savarankiškai, kai atskirai įsigyjami lėktuvų bilietai, viešbučiai, draudimas. Matyti tendencija, kad Lietuvos gyventojai, pažinę kelionių malonumą, jo jau nebeatsisakys ir ras būdų, kaip išvykti pailsėti svetur ir pažinti užsienio šalis. Antra vertus, užsienio kurortuose kainos ir aptarnavimo kokybės santykis neretai būna ne Lietuvos poilsio vietų naudai„, - teigia “BPC Travel“ vadovas.

REKLAMA

Jis teigia atkreipęs dėmesį, kad ir poilsiavimo būdai bei pramogos, keliaujant į užsienio šalis, tampa įvairesni.

„PZU Lietuva" asmens draudimo produktų vadovė G. Beinorienė pritaria kelionių agentūros vadovui, pateikdama duomenis, kad keliautojų, apsidraudžiančių savo civilinę atsakomybę, skaičius 2012 m. ūgtelėjo 41,3 proc. Savo civilinę atsakomybę užsienio kelionėse draudžiasi asmenys, kurie renkasi tokius keliavimo ir poilsio būdus, kurie gali sukelti pavojų aplinkiniams. Tokiomis veiklomis paprastai būna laisvalaikio sportinė veikla, ekstremalesni pramogavimo būdai, kuomet kyla pavojus ne tik susižeisti pačiam, bet ir sužeisti kitus.

Ir draudikų, ir kelionių organizavimo verslo atstovai teigia, kad Lietuvos keliautojai tampa vis drąsesni ir labiau įgudę keliautojai, adekvačiau įvertinantys ir kelionėse atsitinkančius nemalonius įvykius bei prisiimantys daugiau atsakomybės pasirūpinti savimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų