REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turkijoje dėl koronaviruso grėsmės įvedamos papildomos ribojimų priemonės. Rugpjūčio pabaigoje šalyje užfiksuotas didžiausias mirčių nuo infekcijos sukeltų komplikacijų skaičius nuo gegužės mėnesio. Naujoji tvarka galimai bus taikoma ir turistams: reikės arba rodyti „žaliąjį pasą“, arba nuolat testuotis.

Turkijoje dėl koronaviruso grėsmės įvedamos papildomos ribojimų priemonės. Rugpjūčio pabaigoje šalyje užfiksuotas didžiausias mirčių nuo infekcijos sukeltų komplikacijų skaičius nuo gegužės mėnesio. Naujoji tvarka galimai bus taikoma ir turistams: reikės arba rodyti „žaliąjį pasą“, arba nuolat testuotis.

REKLAMA

Praėjusį penktadienį Turkijoje nuo koronaviruso mirė 244 asmenys ir tai yra didžiausias „kovidinių“ mirčių skaičius nuo šių metų gegužės vidurio, kuomet šalyje slopo trečioji viruso banga, skelbiama „Reuters“. Rugpjūčio 30-ąją naujų atvejų skaičius siekė beveik 20 tūkst.

Ekspertai pažymi, kad dienos mirusiųjų skaičiaus augimas Turkijoje yra vienas sparčiausių visoje Europoje ir Artimuosiuose Rytuose.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu iš viešbučio neišeini, tai ir neturėtų niekas keistis

Turizmo sektoriaus atstovų teigimu, koncertai, kinas, miestų restoranai (būtent jiems įsigalioja nauji ribojimai) „viskas įskaičiuota turistus“ mažai domina. Dažniausiai tokias atostogas pasirinkę asmenys gyvena viešbučio teritorijoje ir už jo ribų retai kada išeina, rašoma „Zerkalo“.

REKLAMA

„Suprantama, jeigu žmogus gyvena savo viešbučio teritorijoje, tai jokių papildomų PGR testų jam daryti nereikia, – baltarusių portalui pasakojo neįvardintas turizmo srities specialistas. – Jeigu toks turistas nuspręstų, tarkim, nuvykti į muziejų, tai atlikti PGR testą jam, greičiausiai, padėtų priėmusi turizmo agentūra. Jeigu tai būtų individualus turizmas, tai keliauninkas pats sužino, kur yra testavimosi taškai ir atlieka PGR testą“.

Tiesa, kol kas nėra oficialaus patvirtinimo iš Turkijos valdžios, kad naujieji ribojimai bus taikomi ir turistams, ne tik vietos gyventojams. Tačiau tai menkai tikėtina, nes jau dabar žinoma, kad visiems vidaus skrydžiams ir kelionėms autobusais ar traukiniais turistams, kurie atostogauja Turkijoje, reikės pateikti neigiamą PGR testo rezultatą, kuris bus atliktas ne ilgiau nei 48 valandos prieš kelionę.

REKLAMA
REKLAMA

„Vietoje PGR testo turistas gali pateikti vakcinacijos sertifikatą. Tačiau skiepas turi būti darytas ne trumpiau nei prieš 14 dienų iki atvykimo į Turkiją, – cituojamas specialistas. – Arba žmogus gali užsisakyti išrašą, kad yra persirgęs COVID-19. Tačiau tokiu atveju ji bus priimama tik jeigu nuo pasveikimo nepraėjo daugiau nei 6 mėnesiai“.

Eksperto teigimu, „viešųjų vietų“ lankymui vakcinacijos pažyma arba liudijimas, kad turistas persirgo koronavirusu, taip pat tiks. Anot eksperto, lankymąsi kavinėse ar restoranuose apriboję turkai nieko naujo neišranda, o vadovaujasi ES šalių praktika.

Delta atmaina jau užleidžia vietą naujoms, įvedami ribojimai

Šalies vadovo R. T. Erdogano sprendimu nuo rugsėjo 6-osios įsigaliosianti tvarka turėtų prisidėti prie viruso plitimo mažinimo, rašoma „Hurriyet Daily News“. Pažymima, kad viešų renginių organizatoriai turės tikrinti žmonių HES kodą (europietiškojo „žaliojo paso“ atitikmuo). Nepasiskiepiję asmenys turės būti atlikę PGR testą (ir sulaukę neigiamo rezultato) per paskutines 48 valandas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turkijos valdžia PGR testo rezultato reikalaus ne tik iš tarpmiestinių lėktuvų, autobusų, traukinių ar kitų transporto priemonių keleivių, bet ir iš keliaujančių privačiu transportu.

Pagal naująją tvarką nuo rugsėjo 6-osios visi nevakcinuoti mokytojai, mokymo įstaigų darbuotojai ir studentai taip pat turės nuolatos atlikinėti PGR testus.

„Hurriyet Daily News“ cituojamas Ankaros universiteto Infekcinių susirgimų skyriaus profesorius Ismailas Balikas, teigiantis, kad nevakcinuoti asmenys sudaro didžiąją dalį intensyviosios terapijos skyrių ligoninėse pacientų dalį.

Ekspertai perspėja, kad kai kurių regionų duomenys rodo: faktiškai dingo „britiškoji“ koronaviruso atmaina. „COVID-19 delta atmaina sudaro apie 35-40 proc. visų atvejų. Likę 60-70 proc. yra tie, kurių mūsų testavimo įranga negali identifikuoti arba kitos atmainos. Tai rodo, kad virusas ir toliau sparčiai mutuoja ir mes stebime kitas atmainas, ne tik delta plius“, – cituojamas Recepo Tayyipo Erdogano universiteto medicinos mokyklos Mikrobiologijos departamento gydytojas Aysegulas Copuras Cicekas.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų