Kauno „Žalgiris“ (16/17) nesugebėjo per vieną savaitę nukauti dviejų Vokietijos grandų. Ketvirtadienį Miunchene žaliai balti 70:71 (22:21, 14:16, 18:20, 16:14) nusileido vietos „Bayern“ (20/13).

Miuncheno ekipa sulaukė jiems reikalingo rezultato kitoje arenoje – „Baskonia“ pralaimėjo prieš „Anadolu Efes“. Sutvarkę reikalus ir savo aikštėje, vokiečiai garantavo sau vietą atkrintamosiose.

„Žalgiris“ nuo rinktinių pertraukos sužaidė devynias rungtynes Eurolygoje, tačiau pergales pasiekė tik trejose iš jų.

Kauniečiai šiose rungtynėse rėmėsi dešimčia žaidėjų ir taškų nepelnė tik Patricio Garino. Rezultatyviausiai žaidė Thomasas Walkupas – 16 taškų.

„Bayern“ gretose pasižymėjo visi dešimt žaidusių krepšininkų, o daugiausiai sumetė lemiamus baudos metimus pataikęs Vladimiras Lučičius (13 tšk.)

Pirmoje rungtynių dalyje nei viena komanda neįgijo didesnio pranašumo. Pirmaujanti komanda keisdavosi labai dažnai ir ženklesniu iššokimu į priekį galima laikyti tik „Bayern“ penkių taškų persvarą (30:35).

Visgi kauniečiams vėl sekėsi gerai remtis atsarginiu suolu – Lukas Lekavičius, Karolis Lukošiūnas ir Martinas Gebenas iki pertraukos kartu įmetė lygiai pusę komandos taškų (36:37).

Po pertraukos kauniečiai pabandė atitrūkti. Naudingai žaidę Joffrey Lauvergne‘as ir Paulius Jankūnas sukurpė „Žalgiriui“ keturių taškų pagalvę, kurią pavyko gan ilgai išlaikyti (52:48).

Visgi šeimininkai išprovokavo keletą klaidų, geromis galimybėmis nepasinaudojo Rokas Jokubaitis ir prieš lemiamą atkarpą teko vytis (54:57).

„Žalgiriui“ labai nesėkmingai klostėsi ketvirtojo kėlinio pirmoji pusė per kurią pavyko sukrapštyti vos du taškus. Varžovai atitrūko (56:63). Tada Thomaso Walkupo penki taškai iš eilės gražino intrigą.

Tada sėkmingą atkarpą pridėjo ir N. Hayesas, „Žalgiris“ išsiveržė į priekį (68:65). Likus pusantros minutės pranašumas šiek tiek sumenko (70:69).

Ekipos keitėsi netiksliomis atakomis, klaidomis. Likus mažiau nei trims sekundėms N. Hayesas pamušė kamuolį iš W. Baldwino rankų. Iš pradžių teisėjas atidavė kamuolį „Žalgiriui“, bet po vaizdo peržiūros lemiamą šansą gavo „Bayern“.

Šeimininkai išmetė kamuolį Vladimirui Lučičiui prieš kurį metimo metu prasižengė J. Lauvergne‘as. Serbas tiksliai sumetė abi baudas, o per likusias dvi sekundes „Žalgiris“ neišsikapstė.

„Bayern“: V. Lučičius 13, Jalenas Reynoldsas 12, Nickas Weileris-Babbas 11, Wade'as Baldwinas ir Jamesas Gistas po 8, Leonas Radoševičius 6 taškai.

„Žalgiris“: T. Walkupas 16 (3/4 dvit., 2/2 trit., 4/4 baud. met., 3 rez. perd., 26 naud. bal.), J. Lauvergne'as ir N. Hayesas po 12, Lukas Lekavičius 10, Marius Grigonis ir Paulius Jankūnas po 5, Karolis Lukošiūnas ir Rokas Jokubaitis po 4, Martinas Gebenas 2 taškai.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys: „Bayern“ 71:70 „Žalgiris“ (21:22, 37:36, 57:54)

Pusantros minutės – be taškų. Žalgiriečiai šiose rungtynėse padarė 12 klaidų.

P. Jankūnas pagaliau nutraukia tylą. „Bayern“ irgi pabunda – Ž. Šiško pataiko iš toli (56:61). V. Lučičius pataiko dvitaškį ir rungtynės slysta iš rankų (56:63).

Likus 5 minutėms „Žalgirį“ gaivina T. Walkupo tritaškis ir dėjimas iš viršaus (61:63). Po „Baskonia“ nesėkmės, „Bayern“ laimėję šias rungtynes užsitikrintų vietą atkrintamosiose.

M. Grigonis nepataiko dar vieno metimo, o N. Hayesas sužingsniuoja. Pirmasis šiandien pataikė vos 2 iš 10 metimų.

Lieka trys su puse minutės ir J. Gistas didina vokiečių atotrūkį iki 4 taškų (61:65). N. Hayesas jam atsako tolimu metimu (64:65). Po sėkmingos gynybos amerikietis dar ir išveda kauniečius į priekį (66:65). Varžovai akivaizdžiai nervinasi – pražanga peržengus limitą, T. Walkupas mes dvi baudas.

Ekipos apsikeičia tiksliomis atakomis (70:67). Lieka pusantros minutės iki kėlinio pabaigos – „Žalgiris“ priekyje (70:69).

Suklysta N. Hayesas, rezultatas lieka nepakitęs. W. Baldwinas nepataiko iš toli, bet kitoje aikštės pusėje teisėjas fiksuoja ginčą.

W. Baldwinui kamuolį išmuša N. Hayesas ir likus mažiau nei trims sekundėms žalgiriečiai turi kamuolį! Teisėjas keičia sprendimą – kamuolys vokiečių. J. Lauvergne'as prasižengia metimo metu... V. Lučičius mes du baudos metimus.

Po baudos metimų laiko liks vos 2,3 sekundės. Serbas pataiko abu baudos metimus ir M. Schilleris prašo minutės pertraukėlės.

J. Lauvergne'o metimas netikslus.

Trečiasis kėlinys: „Bayern“ 57:54 „Žalgiris“ (21:22, 37:36)

P. Jankūnas pataiko iš toli, dvitaškiu atsako J. Reynoldsas (39:39). „Žalgiris“ bando atsiplėšti (45:41). Įdomus momentas – J. Lauvergne'as patikrino J. Reynoldso budrumą ir lengvai prasiveržė nuo tritaškio linijos iki krepšio.

J. Lauvergne'o sąskaitoje jau 12 taškų. Vidurio puolėjo sėkmingas žaidimas leidžia išlaikyti trapų pranašumą (47:43).

„Bayern“ ištirpdė pranašumą iki minimumo, tačiau iš toli pataiko N. Hayesas. Į akį krenta pagerėjęs kauniečių žaidimo organizavimas. Mažiau klaidų, o dar vieną pražangą puolime gauna šeimininkai.

Labai apmaudūs R. Jokubaičio epizodai. Žalgirietis iš pradžių nepataiko visiškai laisvas iš po krepšio, o poto atlieka netikslų perdavimą. DJ Seeley išvedė į priekį „Bayern“, bet tas pats R. Jokubaitis išlygina situaciją (54:54).

Kėlinį tolimu metimu užbaigia L. Radosevičius (54:57).

Antrasis kėlinys: „Bayern“ 37:36 „Žalgiris“ (21:22)

Nerezultatyvi kėlinio pradžia, tačiau kauniečiai išlaiko pranašumą (24:23). Įdomūs įvykiai Vitorijoje – Luca Vildosa išplėšė pratęsimą prieš „Anadolu Efes“.

Per pusę kėlinio ekipos sukrapštė viso labo 15 taškų. Panašu, kad nusimato gynybinis mūšis, kaip ir gruodį Kaune (28:28).

Buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Leonas Radoševičius smeigia tolimą metimą ir M. Schilleriui reikia minutės pertraukėlės (30:33). „Žalgirio“ žaidime gan daug broko – 8 klaidos.

Labai laiku dar vieną pražangą puolime išprovokuoja M. Gebenas. „Bayern“ galėjo įgyti ženklų pranašumą (30:35). L. Lekavičius renka jau dešimtąjį tašką ir balansas vėl netoli (33:35). Svarstykles į „Žalgirio“ pusę kreipia K. Lukošiūno tritaškis (36:35)! Snaiperis, kaip ir L. Lekavičius, tęsia taiklių tolimų bombų seriją nuo rungtynių su ALBA.

Į rūbinę žalgiriečiai išeina pralaiminėdami, tačiau tai tikrai ne pabaiga (36:37).

Pirmasis kėlinys: „Bayern“ 21:22 „Žalgiris“

J. Reynoldsas suvertė keturis taškus, o žalgiriečiai atsakė dviem (2:4). T. Walkupas pataiko tritaškį, tačiau tuo pačiu atsako N. Weileris-Babbas (5:7).

Varžovų raumenų kalnas J. Reynoldsas toliau tempia vokiečius. Šeštasis jo taškas didina deficitą iki 3 (8:11).

L. Lekavičius demonstruoja tokį patį ritmą. Tik žengęs į aikštę tritaškiu išveda žaliai baltus į priekį (13:11). Dar geriau – M. Gebenas atstovi gynyboje ir J. Reynoldso įrašoma pražanga puolant.

L. Lekavičiaus penktasis taškas iš eilės. 21 tašką prieš ALBA sumetęs mažylis grasina tapti ir „Bayern“ košmaru (13:15).

Žalgiriečiai turėjo 4 taškų pranašumą, tačiau Miuncheno ekipa spurtuoja 0:6 (19:21). Visgi L. Lekavičius pataiko tritaškį su pirmojo kėlinio sirena. Tai gynėjo septintasis tolimas metimas iš eilės, skaičiuojant rungtynes su ALBA (22:21).

Startiniai penketai:

„Bayern“: Wade'as Baldwinas, Nickas Weileris-Babbas, Vladimiras Lučičius, Paulas Zipseris, Jalenas Reynoldsas.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas, Marius Grigonis, Nigelas Hayesas, Paulius Jankūnas, Joffrey Lauvergne'as.