Europos čempionate pirmąją pergalę antruoju bandymu pasiekė Kroatijos rinktinė (1/1). Damiro Mulaomerovičiaus auklėtiniai C grupės mače Milane sutriuškino Didžiąją Britaniją (0/2) – 86:65 (20:17, 17:14, 35:9, 14:25).

Mačo pradžioje abi komandos išsitraukė ginklus, kurių nenaudojo pirmajame mače. Rezultatyviai startavo Dario Šaričius, o britai pirmavo kovoje po krepšiais, ypač iš baudos aikštelės ištraukus Ivica Zubacą. Antrajame kėlinyje kroatai tvirčiau pasijautė po dviejų gerų Lovro Gnjidičiaus epizodų.

Pirmiausia jis asistavo Bojano Bogdanovičiaus tritaškiui, o vėliau perėmęs kamuolį pelnė lengvus taškus – 33:24.

Kitokia kryptimi mačas pasisuko po ilgosios pertraukos. Kelios geros atakos privertė Nate’ą Reinkingą prašyti minutės pertraukėlės sužaidus vos dvi minutes, bet ši kroatų neužgesino. Priešingai – lygi kova staiga virto triuškinimu, o Dominiko Mavros tritaškis su trečiojo kėlinio sirena pakėlė skirtumą jau iki 32 taškų (72:40).

Vienintelis ryškesnis ketvirtojo kėlinio epizodas – Karlo Matkovičiaus čiurnos nikstelėjimas, po kurio rezervinis Kroatijos vidurio puolėjas paliko aikštelę.

Pirmąjį mačą be taškų baigęs D. Šaričius atsitiesė solidžiai – 27 minutės, 15 taškų (3/6 dvitaškių, 2/5 tritaškių, 3/3 baudų metimų), 8 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, blokas, po 2 klaidas ir pražangas bei 21 naudingumo balas.

Tuo tarpu britai ir vėl vargo atakuodami krepšį, „iš žaidimo“ pasiekę vos 31 procento taiklumą (22/72).

C grupėje taip pat varžosi Graikija (1/0), Ukraina (1/0), Italija (1/0) ir Estija (0/1).

Didžioji Britanija: Mylesas Hessonas 18 (5 atk. kam.), Patrickas Whelanas 14 (3/4 tritaškių), Gabrielis Olaseni 10 (5 atk. kam.), Luke’as Nelsonas 9 (6 rez. perd., 2/9 metimų).

Kroatija: Ivica Zubacas (6 atk. kam., 6/6 dvitaškių), Dario Šaričius (8 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Bojanas Bogdanovičius po 15, Mario Hezonja 13 (10 atk. kam., 0/5 tritaškių), Dominikas Mavra 11 (5 rez. perd.), ... , Jaleenas Smithas 3 (6 rez. perd., 4 per. kam.).